Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Seaman: To najlepszy sezon Szczęsnego w Arsenalu

Były bramkarz Arsenalu David Seaman komplementuje Wojciecha Szczęsnego. - Staje się wciąż lepszy - stwierdził.

Seaman twierdzi, że Szczęsnego mogły zmotywować pogłoski, że Arsene Wenger chce sprowadzić bramkarza. - Zaliczył swój najlepszy sezon w Arsenalu i staje się wciąż lepszy - powiedział Seaman w rozmowie ze Sky Sports. - Niektóre z jego interwencji były genialne, ale ograniczył też błędy, co warto zauważyć - dodał.

- Kiedy pracowałem w Arsenalu z moim trenerem Bobem Wilsonem, przyglądaliśmy się błędom, które popełniałem i które mogły skończyć się stratą gola. Celem było ich ograniczenie do trzech-czterech w meczu. Szczęsny popełnia ich często nawet mniej - komplementuje Polaka były bramkarz reprezentacji Anglii.

- To na co patrzę, to też jego reakcja na błędy. Ma dużo pewności siebie i reaguje w odpowiedni sposób - dodał Seaman.

Szczęsny w jedenastce sezonu

Szczęsny został wybrany przez użytkowników oficjalnego serwisu Premier League na najlepszego bramkarza ligi . W głosowaniu wzięło udział 12 tys. kibiców.

Szczęsny zdobył 32 proc. głosów i o trzy proc. wyprzedził Petra Cecha, który tak samo jak Polak zdobył Złotą Rękawicę za najwięcej czystych kont w sezonie (obaj mieli po 16). Dalsze miejsca: Simon Mignolet 19 procent, Tim Howard 11 procent, Hugo Lloris 9 procent.

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Kto jest obecnie najlepszym bramkarzem Premier League?
Więcej o: