Piotr Parzyszek w Benfice Lizbona

Według holenderskich mediów polski napastnik De Graafschap we wtorek podpisze kontrakt z Benficą Lizbona. Do Portugalii przeniesie się po zakończeniu sezonu.

O Parzyszka, który w tym sezonie strzelił 16 bramek w 19 meczach holenderskiej drugiej ligi, biły się m.in. Ajax Amsterdam i PSV Eindhoven. Ostatecznie Polak przeniesie się do stolicy Portugalii. - Benfica jest jednym z wielkich europejskich i światowych klubów z ogromnym stadionem. To byłoby dla mnie spełnienie marzeń. Rodzina i przyjaciele mówią mi, że gdy takie okazje się pojawiają, to nie można ich odrzucić - mówił kilkanaście dni temu 20-latek.

- To wielki transfer. Zarówno dla Piotra, jak i naszego klubu. Jesteśmy także zadowoleni, że zostanie z nami w następnej rundzie i dokończy sezon - mówi dyrektor ds. technicznych w De Graafschap Roland Vroomans.

Kwota, jaką za 20-letniego napastnika zapłacili Portugalczycy, nie została ujawniona.

Kim jest Piotr Parzyszek?

Parzyszek urodził się w Toruniu, jednak swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał już w Holandii. Grał w juniorach Eldenii, Vitesse i Rijkerswoerd, zanim w 2007 r. trafił do Graafschap. Do pierwszego zespołu wszedł rok temu, w barwach którego zdobył 13 goli w 28 meczach. W tym ma na swoim koncie już 15 bramek w 17 spotkaniach i przewodzi ligowej klasyfikacji strzelców. W październiku zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 21, prowadzonej przez Marcina Dornę.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: