Premier League. Boruc pokonany przez bramkarza w 13. sekundzie

Fatalnie zaczął się dla Southampton wyjazdowy mecz ze Stoke. W 13. sekundzie Artura Boruca pokonał uderzeniem przez całe boisko bramkarz gospodarzy Asmir Begović. Podobną bramkę puścił w meczu reprezentacji z Kolumbią Tomasz Kuszczak.

Trwa relacja z boisk Premier League [NA ŻYWO]

Dobiegała dziesiąta sekunda meczu, gdy gospodarze asekuracyjnie wycofali piłkę do własnego bramkarza. Begović nie łapał piłki w ręce, tylko potężnym wykopem posłał ją w kierunku przeciwnej bramki. Ta spadła między dwóch obrońców Southampton, którzy odprowadzili ją wzrokiem, licząc, że złapie ją Boruc. Ten był jednak wysunięty przed bramką, źle ocenił lot piłki i ta po koźle wpadła do siatki.

Boruc pokonany przez bramkarza. ZOBACZ WIDEO

W 42. minucie wyrównał Jay Rodriguez. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Dobry sezon Boruca

Wpadka przytrafiła się Borucowi w momencie, gdy powrócił do swojej życiowej dyspozycji. W dziewięciu meczach w lidze Polak puścił tylko trzy bramki, zdecydowanie najmniej w Premier League. Jego Southampton zdobyło 18 punktów i przez 10. kolejką zajmowało piąte miejsce w tabeli.

13 sekunda to nie rekord

Jest to jedna z najszybciej strzelonych bramek w angielskiej ekstraklasie piłkarskiej. Rekord dzierży gol strzelony w 10 sekundzie przez Ledleya Kinga w meczu Tottenham Hotspur z Bradford City w 2000 roku.

Boruc jak... Kuszczak

Podobną bramkę puścił w 2006 roku w towarzyskim meczu reprezentacji Polski z Kolumbią Tomasz Kuszczak. Polska przegrała wówczas 1:2, a druga bramka dla rywali padła tak:

 

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: