"Sport": Paweł Wszołek negocjował kontrakt z Sampdorią

PRZEGLĄD PRASY. Według informacji Sportu były piłkarz Polonii Paweł Wszołek ma trafić do Sampdorii. Jak podaje gazeta, zawodnik przebywał w ostatnich dniach w Genui ze swoim menedżerem, gdzie negocjował warunki kontraktu.

Grający ostatnio w Polonii Wszołek jest jednym z najbardziej łakomych kąsków transferowych tego lata. Kilka tygodni temu pomocnik rozwiązał kontrakt z warszawskim klubem i teraz jest do wzięcia za darmo.

21-letni piłkarz ma za sobą udany sezon. Świetnie grał głównie w rundzie jesiennej, dzięki czemu otrzymywał powołania na mecze reprezentacji. Zimą był bliski odejścia do Hannoveru 96, ale ostatecznie postanowił, że w Polsce zostanie jeszcze przez przynajmniej pół roku. Druga część sezonu nie była już tak dobra w jego wykonaniu.

Przez ostatnie tygodnie wiele mówiło się, że Wszołek może trafić do Lecha. Jak się okazuje, piłkarz ma jednak również oferty z zagranicy. O jego rozmowach z Sampdorią poinformował w piątek Sport.

Klub z Genui minione rozgrywki zakończył na 14. miejscu. Jeżeli były polonista trafiłby do Włoch, byłby siódmym Polakiem w Serie A. Piłkarzami klubów jednej z najsilniejszych lig świata są już: Piotr Zieliński i Wojciech Pawłowski (obydwaj Udinese), Rafał Wolski (Fiorentina), Bartosz Salamon (AC Milan), Błażej Augustyn (Catania Calcio) i Kamil Glik (Torino). W poprzednim sezonie regularnie grał jedynie ten ostatni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.