L'Equipe: Dortmund przygląda się Krychowiakowi

Pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak w najbliższym okienku transferowym ma zmienić klub. Od pewnego czasu pilnie obserwują go skauci Borussii Dortmund.

Ściągnij aplikację Sport.pl i śledź w swoim telefonie na żywo poczynania polskich reprezentantów w zagranicznych ligach ?

"Reims ma małe szanse na to, by zachować swojego pomocnika, którego kontrakt kończy się w czerwcu 2015 roku" - pisze w sobotnim wydaniu dziennikarz "L'Equipe" w materiale poświęconym 23-letniemu wychowankowi Orła Mrzeżyno. "Reprezentantem Polski mocno interesuje się Lyon, ale też oglądają go kluby niemieckie. Wiele uwagi polskiemu piłkarzowi poświęca pogromca Realu w Lidze Mistrzów Dortmund".

Krychowiak to najlepszy piłkarz Reims w tym sezonie, jest najlepiej ocenianym piłkarzem z pola tego klubu. Trzykrotnie był wybierany do jedenastki kolejki "L'Equipe". Zagrał w 31 spotkaniach, strzelił 3 gole. Ma również pewne miejsce w reprezentacji Polski.

Dziś o 20 Polak zagra mecz przeciw swojemu byłemu klubowi Girondins Bordeaux. Krychowiak najpierw spędził trzy lata w szkółce piłkarskiej żyrondystów - grał w finale prestiżowych rozgrywek młodzieżowych Coupe Gambardella, a w 2009 roku podpisał pierwszy zawodowy kontrakt. Nigdy w Bordeaux nie dostał szansy, grał w rezerwach albo był wypożyczany do innych klubów (Reims i Nantes). W ubiegłym roku podpisał trzyletnią umowę z Reims.

Lewandowski zostaje, nie wiem, czemu menedżer mówi inaczej - dyrektor Borussii o transferze Lewandowskiego ?

Więcej o: