Bundesliga. Dwóch Polaków w jedenastce kolejki "Kickera"

Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski znaleźli się w jedenastce kolejki tygodnika "Kicker". W 24. kolejce Borussia Dortmund pokonała Hannover 3:1.

Lewandowski zagrał w Bundeslidze po dwóch tygodniach przerwy, musiał bowiem pauzować po czerwonej kartce, którą obejrzał w meczu z HSV. Polski napastnik już po 20 minutach miał na koncie dwie bramki.

"Kicker" wystawił mu za mecz z Hannoverem notę 1,5, co oznacza występ bliski perfekcji. Wyżej oceniono go jedynie za mecz z Bayerem Leverkusen w 20. kolejce.

Jedenastka "Kickera" jest ustawiona systemem. 1-4-5-1. Lewandowski z Julianem Draxlerem z Schalke są w niej ustawieni za plecami Stefana Kiesslinga z Bayeru. Po prawej ręce Polaka redaktorzy niemieckiego tygodnika ustawili Jakuba Błaszczykowskiego, który aktywną grę w meczu z Hannoverem uświetnił asystą.

Dla Lewandowskiego to piąty, a Błaszczykowskiego trzeci wybór do jedenastki kolejki w tym sezonie.

Media chwalą Lewandowskiego

Niemieckie media bardzo chwalą napastnika reprezentacji Polski za mecz z Hannoverem. "Dublet Lewandowskiego po skróceniu kary. Borussia triumfuje po powrocie napastnika" - napisał w swojej relacji "Bild". W podobnym tonie pisały także inne sportowe media.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: