Liga holenderska. Anglicy śmieją się ze strzału Polaka: "Koszmarne pudło"

Kilka dni temu Piotr Parzyszek, polski zawodnik grającej w holenderskiej Jupiler League drużyny De Graafschap, w zabawny sposób zmarnował stuprocentową okazję w meczu z SC Veendam (1:1). Teraz z zagrania Polaka śmieje się na głównej stronie internetowy serwis dziennika "The Sun", nazywając je "koszmarnym pudłem"

Wychodzisz z domu, a grają Polacy? Śledź relacje w telefonie dzięki aplikacji Sport.pl Live

Do zdarzenia doszło w piątek. Po strzale kolegi z zespołu piłka odbiła się od słupka i poleciała w okolice Parzyszka. Ten wyskoczył, złożył się do strzału i uderzył głową po koźle tak, że futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Wyglądało to dość zabawnie, szczególnie że Polak stał trzy metry od bramki, która była całkowicie pusta.

"To było koszmarne pudło. Polak zrobił się czerwony ze wstydu, a co gorsza, to zagranie kosztowało zespół dwa punkty" - napisał "The Sun". "Teoretycznie zrobił wszystko dobrze, ale chyba nie spodziewał się, że piłka odbije się tak mocno","Proszę, czy możemy rozważyć wymienienie go za Fernando Torresa? " , "QPR już wykłada za niego 85 milionów funtów i podpisuje kontrakt na 12 lat z tygodniówką rzędu 400 tysięcy funtów" - żartują pod tekstem czytelnicy.

 

W kolejnym meczu, w poniedziałek Parzyszek jednak się zrehabilitował. W wygranym 5:2 spotkaniu 19. kolejki z Go Ahead Eagles strzelił bramkę. Było to jego szóste trafienie w tym sezonie.

Więcej o: