Pierre Littbarski: Lewandowski to wielki piłkarz, ale chyba jeszcze nie na Bayern

PRZEGLĄD PRASY. Legendarny niemiecki piłkarz Pierre Littbarski odradza Robertowi Lewandowskiemu transfer do Bayernu Monachium. - Przejście do Bayernu już teraz byłoby bardzo ryzykowne - mówi na łamach Super Expressu Littbarski.

Według ostatnich doniesień Robert Lewandowski spędzi w Borussii jeszcze tylko pół roku. Po sezonie najlepszy polski snajper, którego umowa z BVB wygasa w 2014 roku, ma przenieść się do Bayernu Monachium. - Robert to wielki piłkarz, ale chyba jeszcze nie na Bayern - powiedział gazecie były reprezentant Niemiec, a obecnie dyrektor ds. skautingu w VFL Wolfsburg Pierre Littbarski.

Lewandowski jest najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu. W klasyfikacji strzelców Bundesligi z 13 trafieniami jest wiceliderem. Wyprzedza go tylko snajper Bayernu Mario Mandzukić. W przeciwieństwie do Borussii, w monachijskim klubie konkurencja do gry w ataku jest szalenie silna. Do wyjściowego składu nie łapie się nawet reprezentant Niemiec Mario Gomez. - Przejście do Bayernu już teraz byłoby bardzo ryzykowne. Bawarczycy mają świetnych napastników, więc niewykluczone, że Lewandowski od razu powędrowałby na ławkę - uważa Littbarski, który porównał Polaka do Marco van Bastena. - Ten sam styl, te same ruchy - ocenił Niemiec.

Więcej o: