Goal.com ocenia piłkarzy Borussii. Goetze najlepszy, Polacy na czwórkę

Serwis goal.com ocenił występ piłkarzy w środowym meczu Pucharu Niemiec, w którym Borussia Dortmund pokonała Hannover 5:1. Na najwyższą notę zasłużył strzelec trzech bramek Mario Goetze. Występy Łukasza Piszczka, Kuby Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego wycenione zostały na cztery w pięciogwiazdkowej skali.

Trzej Polacy pojawili się na boisku od pierwszej minuty spotkania. Błaszczykowski i Lewandowski po razie pokonali bramkarza rywali. Trzy bramki dodał Goetze.

"Biegał do przodu, gdy tylko było to możliwe, a także sprawiał, że lewoskrzydłowy Hannoveru Christian Pander miał mały wkład w akcje ofensywne swojego zespołu. Imponująca postawa" - uzasadnił serwis notę dla Piszczka. Pochwały należały się także Błaszczykowskiemu, który po raz kolejny zagrał na lewej obronie. "Przejawiał niewyobrażalną ilość energii do dręczenia rywala od początku do końca. Rewelacyjny z piłką przy nodze" - zachwalał kapitana reprezentacji Polski serwis.

Na czwórkę zasłużył także Robert Lewandowski, strzelec bramki w doliczonym czasie gry. "Na początku zmarnował dwie dogodne okazje na bramkę, ale był niezastąpiony dla drużyny gospodarzy. Utrzymywanie się przy piłce było w jego wykonaniu nienaganne, a zasłużoną bramką ustalił wynik meczu na 5:1".

Natychmiast po spotkaniu odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych - rywalem mistrzów Niemiec w hicie tej fazy rozgrywek będzie Bayern Monachium.

Zobacz wideo
Więcej o: