Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Bild": Borussia zaoferowała nowy kontrakt Lewandowskiemu

Według informacji "Bilda" Borussia znów rozmawia z Robertem Lewandowskim na temat przedłużenie umowy. Poprzednie negocjacje - w marcu - zakończyły się fiaskiem, bo obie strony nie dogadały się w kwestiach finansowych.

Z miesiąca na miesiąc pozycja Lewandowskiego w Dortmundzie się umacnia. Jego obecny kontrakt obowiązuje do 2014 roku, ale działacze Borussii, widząc zainteresowanie zawodnikiem, chcą jak najszybciej przedłużyć umowę o kolejne dwa lata.

W tym momencie snajper reprezentacji zarabia 1,5 miliona euro za sezon. Według informacji "Bilda" mistrzowie Niemiec są w stanie zaoferować Polakowi ponad 3 miliony. To i tak dużo mniej niż inkasują Marco Reus czy Mario Goetze, którzy mogą liczyć na zarobki oscylujące w granicach 5 milionów euro za sezon.

W marcu Lewandowski odrzucił ofertę właśnie ze względów finansowych. - Gracz tej klasy co Robert powinien być jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy w Dortmundzie. Powiedziano mi, że Robert odgrywa ważną rolę planach klubu na przyszłość - mówił wówczas agent Polaka, Cezary Kucharski w rozmowie z "Revier Sport".

Ale Lewandowski w Dortmundzie czuje się świetnie i nadal podtrzymuje świetną dyspozycję z poprzedniego sezonu. We wtorkowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Ajaksowi dał mistrzom Niemiec wygraną. - Skupiam się tylko na grze. Zobaczymy co się wydarzy, ale mi się nigdzie nie śpieszy - powiedział gazecie Lewandowski.

Więcej o: