Polacy za granicą. Matuszczyk strzelił na wagę remisu

Adam Matuszczyk zdobył gola dla Fortuny Duesseldorf w zremisowanym 1:1, wyjazdowym spotkaniu 2. Bundesligi z Energie Cottbus. Dla pomocnika reprezentacji Polski była to pierwsza bramka w barwach nowego klubu.

W starciu z Energie Matuszczyk rozegrał pełne 90 minut. Od 27. minuty gospodarze prowadzili po golu Duńczyka Dennisa Soerensena. Matuszczyk uratował dla swej drużyny punkt, trafiając do siatki rywala w 81. minucie.

Do walczącej o awans do Bundesligi Fortuny Matuszczyk dołączył w styczniu. Polak został wypożyczony z FC Koeln, gdzie nie miał miejsca w podstawowym składzie. Matuszczyk przeniósł się do 2. Bundesligi, by poprzez regularną grę, zwiększyć swoje szanse na grę w reprezentacji Polski na Euro 2012.

Polak chce zarabiać więcej - czy Lewandowski odejdzie z Borussii?