Dawid Janczyk na testach w irlandzkiej drugiej lidze

Były piłkarz m.in. Legii Warszawa - Dawid Janczyk przebywa obecnie na testach w irlandzkim Limerick FC. Klub ten występuje na zapleczu tamtejszej Premier League. 25-letni napastnik wciąż ma ważny kontrakt z rosyjskim CSKA Moskwa, jednak od kilku lat tuła się po Europie.

Wychowanek Sandecji Nowy Sącz w 2007 roku przeszedł z Legii do CSKA za 4,2 miliona euro. Wiązano z nim wówczas spore nadzieje, gdyż był świeżo po bardzo udanych dla siebie MŚ U-20, jakie odbyły się w Kanadzie. Na turnieju tym Janczyk strzelił trzy gole i znalazł się wśród trzech nominowanych do nagrody najlepszego napastnika turnieju.

W Moskwie jednak kariery nie zrobił - w zaledwie czternastu meczach strzelił tylko jedną bramkę. Od grudnia 2008 roku jest wypożyczany do kolejnych klubów - grał już w belgijskim Germinalu Beerschot, Koronie Kielce i w ukraińskim PFK Oleksandria.

Kolejnym przystankiem w karierze Janczyka może być Irlandia, a konkretnie położone na zachodzie kraju Limerick. Tamtejszy klub był czwarty na koniec ubiegłego sezonu (10-zespołowa liga gra systemem wiosna-jesień), a przed obecnym planuje wzmocnienia. Janczyk wraz z innym piłkarzem CSKA - Czechem Lubosem Kaloudą zaprezentuje się w sparingu ze Sligo Rovers.

"Mam duże szanse na Euro 2012 - zapewnia Artur Sobiech ?

Na granicy żartu i skandalu. Historia Twittera Szczęsnego

Więcej o: