Polacy za granicą. Probierz na ustach całej Grecji: "Świetny psycholog", "Wielkie zwycięstwo"

W spotkaniu ligi greckiej Aris Saloniki Michała Probierza pokonał u siebie niepokonany dotąd Panathinaikos Ateny 3:1. Miejscowi piłkarze i greckie media są pod wrażeniem wyczynu Polaka, dla którego był to dopiero czwarty mecz w roli szkoleniowca ekipy z Salonik

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Michał Probierz nie mógł mocniej zaakcentować w Grecji swojego przybycia, niż właśnie wygrać z Panathinaikosem. "Koniczynki" przed meczem miały na koncie siedem zwycięstw i dwa remisy w dziewięciu meczach. Tę znakomitą passę przerwał dopiero Aris pod wodzą byłego trenera Jagiellonii Białystok i ŁKS-u Łódź. Nic dziwnego, że trener, którego kibice przymierzają do roli selekcjonera reprezentacji Polski, zebrał mnóstwo pochwał.

"Ten człowiek zmienił filozofię gry i wprowadził dyscyplinę i optymizm. Wykazał się dużym opanowaniem i teraz może się zrelaksować. Odniósł swoje pierwsze wielkie zwycięstwo w Grecji" - pisze serwis Sport24.gr. "Dzięki tej wygranej już wiemy, że Probierz nie jest jakimś uczniem czarnoksiężnika, który przyjechał tu nas czarować. To dobry trener, który nie potrzebuje jakichś magicznych rekwizytów. On po prostu zna się na swojej robocie" - dodaje serwis Contra.gr.

Wszyscy chwalą Polaka przede wszystkim za dobre zmiany i dobrze dobraną taktykę na to spotkanie. Także piłkarze. - Od początku wiedzieliśmy co chcemy grać i to realizowaliśmy. Sam nie wiem, jak trener Probierz to zrobił. To chyba kwestia psychologii. Jego po prostu interesuje każdy szczegół, pomaga każdemu z graczy, indywidualnie z nim rozmawia. Daje wskazówki, konkretnie pokazuje co poprawić na boisku. Stara się, żebyśmy zagrali, jak najlepiej potrafili i jednocześnie czerpali z tej gry satysfakcję - mówi pomocnik Arisu Manolis Papasterianos.

Pochlebne słowa pod kierunkiem Probierza kieruje też były gracz Olympiakosu Pireus i Arisu Petros Passalis. - Probierz wystawiając na Panathinaikos dwóch napastników sprawił, że piłkarze uwierzyli w siebie. Pod względem psychologicznym było to znakomite posunięcie. Podoba mi się styl Probierza, widać, że to trener, który daje piłkarzom zastrzyk pozytywnej energii - mówi.

Dla Michała Probierza był to czwarty mecz w roli szkoleniowca Arisu. Na początek przegrał 2:3 z Olympiakosem Pireus, później sprawił sensację pokonując na wyjeździe OFI Kreta, a tydzień temu uległ w Atenach Panoniosowi. W następnej kolejce jego zespół zagra na wyjeździe z 13. w tabeli greckiej ligi Asterasem Tripolis. Aris po dziesięciu spotkaniach zajmuje jedną pozycję wyżej.

Zobacz jak polska myśl szkoleniowa podbijała inne kraje ?

Więcej o: