Premier League. Były bramkarz Manchesteru krytykuje Kuszczaka: "Niewolnik? Co za kpina!"

Tomasz Kuszczak przyznał w poniedziałek wywiadzie dla "Super Expressu", że czuje się niewolnikiem Manchesteru United. Ta wypowiedź wywołała sporą dyskusję w Anglii. Głos w sprawie polskiego bramkarza zabrał były golkiper Czerwonych Diabłów Kevin Pilkington, który pisze na swoim Twiterze: "Miałeś możliwość rozwoju, zarabiasz dużo pieniędzy - Niewolnik? Co za kpina!".

Euro tuż tuż! Bądź w najwyższej formie - Facebook Polska biało-czerwoni ?

- Stałem się więźniem Manchesteru. Nikt nie może powiedzieć, że za wszelką cenę trzymam się tego klubu. Chcę odejść, ale klub na to się nie godzi. Jestem sfrustrowany, ale nie zamierzam opluwać czy krytykować Fergusona. Jednak liczę, że w zimowym oknie transferowym pozwoli mi odejść, że rozstaniemy się w normalnej atmosferze - mówił Kuszczak w rozmowie z "SE" .

Na te słowa zareagował były bramkarz United Kevin Pilkington, który ostro zaatakował polskiego zawodnika na swoim Twiterze. "To oświadczenie przynosi mu wstyd, kompromituje go. Niwolnik? D...a, nie niewolnik! Miałeś szansę się rozwijać i walczyć o pierwszy skład, poza tym świetnie zarabiasz. Tak naprawdę powinieneś czuć się szczęśliwy" - uważa Pilkington.

37-letni Kevin Pilkington jest wychowankiem Manchesteru United, ale nie zrobił kariery w drużynie Alexa Fergusona. W latach 92-98 wystąpił zaledwie w czterech meczach ligowych, później błąkał się po klubach z niższych lig na zasadzie wypożyczenia. Szansę regularnej gry dostał dopiero w Mansfield Town. W sezonie 2005/2006 odszedł do Notts County, gdzie rozegrał 141 spotkań.

25 lat Fergusona w MU - jak stał się legendą klubu ?

Więcej o: