Bundesliga. Lewandowski przestawiał meblościankę

PRZEGLĄD PRASY. "Chris [186 cm wzrostu i ok. 80 kg wagi] i Sotirios Kyrgiakos [193 cm, prawie 90 kg] mieli być na środku obrony Wolfsburga jak meblościanka. Tymczasem Robert Lewandowski łatwo ją przestawiał" - pisze po sobotnim meczu Borussii Dortmund z Wolfsburgiem (5:1) dziennik "Der Westen". Niemiecka prasa jest zgodna - polski napastnik był jednym z ojców okazałego zwycięstwa BVB. Pochwały zbiera też Łukasz Piszczek.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

"Był silny, niestrudzony. Stworzył Shinjemu Kagawie okazję do zdobycia gola na 2:0, sam trafił na 4:1. Po 12 kolejkach tego sezonu ma w dorobku już osiem bramek - tyle samo, co po wszystkich 34 meczach poprzednich rozgrywek. Po prostu klasa" - tak występ Lewandowskiego podsumowuje "Der Westen", uznając go za jednego z trzech głównych bohaterów sobotniego spotkania. "Lewy", podobnie jak autor dwóch goli Mario Goetze i zdobywca bramki oraz autor dwóch asyst Kagawa, w skali 1-6 otrzymał notę 1, co oznacza znakomity występ.

Taką samą ocenę 23-letniemu snajperowi wystawia "Bild". Jeden z największych europejskich dzienników na "jedynkę" ocenia jeszcze Goetzego, Kagawę i Svena Bendera, a pozostałym graczom Borussii, w tym Łukaszowi Piszczkowi, przyznaje notę 2. "Dwójkę" prawemu obrońcy wystawia także "Ruhr Nachrichten". Lokalny dziennik z Zagłębia Ruhry "jedynki" przyznaje tylko Goetzemu i Kagawie. Lewandowski według redaktorów zasłużył na ocenę 1,5, jakiej nie dostaje już nikt inny.

"Der Westen", które "Lewego" zrównuje z Japończykiem i Niemcem chyba trochę zbyt surowo ocenia Piszczka. Ta gazeta twierdzi, że nasz prawy obrońca przyczynił się do straty przez BVB gola (zdobył go Aleksander Hleb po błędach niemal całej defensywy mistrza Niemiec) i choć podkreśla bardzo dobrą grę Polaka z przodu i jego dwie asysty, daje mu tylko "trójkę".

Wielka forma Polaka. Kamil Grosicki wygrywa z Fenerbahce ?

Więcej o: