Bundesliga. Matuszczyk chce odejść z Kolonii

PRZEGLĄD PRASY. - Pod koniec sierpnia były propozycje z Norymbergi i Augsburga. Z tego, co wiem, są aktualne - mówi na łamach ?Przeglądu Sportowego? Adam Matuszczyk, który nosi się z zamiarem odejścia z FC Koeln.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

Pomocnik reprezentacji Polski w Kolonii gra od 2003 roku. Do klubu z tego miasta trafił jako 14-latek. - Kiedyś ktoś mi powiedział "Adaś, musisz zmienić otoczenie. Od małego jesteś w Kolonii i zawsze będziesz traktowany jako młody, dobrze zapowiadający się. Czasami wychowankowie mają trudniej". To chyba racja. Jeżeli moja sytuacja do grudnia się nie poprawi, postaram się zmienić klub - mówi Matuszczyk ?

22-latek urodzony w Gliwicach nie cieszy się uznaniem trenera Stale Solbakkena. W pierwszych 10 kolejkach bieżącego sezonu Bundesligi norweski szkoleniowiec tylko raz wystawił Polaka w podstawowym składzie zespołu "Koziołków". Miało to miejsce w przegranym 0:5 spotkaniu z Borussią Dortmund. - Trener niby chwali mnie na treningach, sporo ze mną rozmawia, a grają inni - mówi Matuszczyk.

Piłkarz zdaje sobie sprawę z tego, że tylko regularną grą może zapewnić sobie miejsce w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2012. - Cieszę się, że od jakiegoś czasu nie wypadam z reprezentacji, lecz sytuacja, w której nie gram w klubie, a jestem w kadrze, nie może przecież trwać wiecznie - podsumowuje pomocnik.

Gwiazdy Bundesligi? Mario Gomez, Franck Ribery i... Robert Lewandowski ?

Więcej o: