Liga holenderska. Kieszek puścił 7 bramek

W lidze holenderskiej zagrały ze sobą kluby, w których bramek bronią Polacy. PSV Eindhoven Przemysława Tytonia podejmowało Rodę Kerkade. Polski bramkarz nie miał jednak szansy zagrać przeciwko swojemu byłemu klubowi z powodu poważnego urazu, którego nabawił się w meczu z Ajaxem. Między słupkami Rody zagrał z kolei Paweł Kieszek, który puścił w meczu aż 7 bramek.

Paweł Kieszek spisywał się dobrze tylko w pierwszych 15 minutach spotkania. Gol strzelony przez Toivonen poderwał gospodarzy do ataku, a 4 minuty później czerwona kartka Jagosa Vukovicia ułatwiła im zadanie. Już przed przerwą PSV przegrywało 4:0, mogło być nawet 5:0, ale Kieszek wyciągnął piłkę z linii bramkowej tuż przed przerwą.

Druga połowa zaczęła się lepiej dla gości. W 48. minucie polski bramkarz popisał się interwencją po wykonywanym rzucie wolnym PSV, a w 55. minucie Senharib Malki zdobył bramkę kontaktową dla Rody. Chwilę później swojego trzeciego gola strzelił Roel Mertens i już tylko pytanie o rozmiar porażki Rody pozostawało bez odpowiedzi.

W 60. minucie podyktowano rzut karny na bramkę Kieszka, ale Polak wybronił strzał Wijnalduma, a przy dobitce został sfaulowany przez napastnika rywali. W końcówce meczu Polak kapitulował jeszcze dwukrtonie, najpierw pokonał go tim Matavz, a następnie z karnego swoją czwartą bramkę w meczu zdobył Mertens.

PSV Eindhoven awansowało tym samym na 4. miejsce i czeka na powrót do zdrowia Przemysława Tytonia . Z kolei Roda Kerkrade spadła w tabeli na 15. miejsce i zbliżyła się maksymalnie do strefy spadkowej.

PSV jest grupowym rywalem Legii Warszawa w Lidze Europejskiej.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: