Polacy za granicą. Francja: Przeciętne noty Polaków

W spotkaniach 6. kolejki francuskiej Ligue 1 zagrało aż pięciu Polaków: Dariusz Dudka, Ludovic Obraniak, Damien Perquis, Ireneusz Jeleń, Grzegorz Krychowiak. Żaden z nich nie otrzymał jednak wielkich pochwał za swój występ

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Tylko dwóch z pięciu występujących we Francji reprezentantów Polski wyszło w sobotę w pierwszym składzie. Całe spotkanie rozegrał Dariusz Dudka, którego Auxerre zremisowało 1:1 z Caen. Pełne 90 minut w zakończonym remisem 2:2 meczu z Lille Ireneusza Jelenia i Ludovica Obraniaka zagrał też obrońca Sochaux Damien Perquis. Obraniak wszedł na boisko tylko na ostatni kwadrans, a Jeleń pojawił się dopiero na trzy minuty przed końcem meczu. Jeszcze mniej, bo zaledwie minutę zagrał Grzegorz Krychowiak, którego Bordeaux uległo na wyjeździe Toulouse 2:3. Nic dziwnego, że francuskie media przy wystawianiu ocen uwzględniły tylko Dudkę i Perquisa, uznając, że reszta Polaków grała zbyt krótko, by ich oceniać.

Serwis Actufoot.fr:

Ludovic Obraniak - bez oceny

Ireneusz Jeleń - bez oceny

Damien Perquis - 5,5/10 (Uzasadnienie: "Solidny mecz, spokojny w swoich interwencjach, ale zbyt bierny przy golu Edena Hazarda")

Dariusz Dudka - 4/10 (Uzasadnienie: "Mocny w defensywie, ale można było spodziewać się czegoś więcej po Polaku jeśli chodzi o grę w ataku")

Grzegorz Krychowiak - bez oceny

Dziennik "L'Equipe"

Ludovic Obraniak - bez oceny

Ireneusz Jeleń - bez oceny

Damien Perquis - 5/10

Dariusz Dudka - 4/10

Grzegorz Krychowiak - bez oceny

Portal Goal.com:

Ludovic Obraniak - bez oceny

Ireneusz Jeleń - bez oceny

Damien Perquis - 6/10

Dariusz Dudka - 5/10

Grzegorz Krychowiak - bez oceny

Plany transferowe bogatego PSG

Więcej o: