Premier League. Kuszczak atakuje Fergusona: Jestem zły i zawiedziony

PRZEGLĄD PRASY. - Nie tak to sobie wyobrażałem, jestem zły i zawiedziony tym, jak Ferguson ze mną postępuje - mówi w wywiadzie z "Super Expressem" bramkarz Manchesteru United, Tomasz Kuszczak.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Kuszczak, który przez pięć lat był zastępcą Edwina van der Sara nie mieści się już nawet na ławkę rezerwowych Man United. Pierwszym bramkarzem jest kupiony z Atletico Madryt David de Gea, a rolę rezerwowego pełni Anders Lindegaard.

Kontrakt Kuszczaka z Czerwonymi Diabłami wygasa w 2012 roku, ale polski bramkarz nie chce przesiedzieć kolejnych kilku miesięcy na trybunach. - W styczniu będę mógł związać się z innym klubem jako wolny zawodnik, więc prosiłem Sir Aleksa Fergusona (menedżera MU - przyp.red.), żeby pozwolił mi odejść teraz za małą sumę zbliżoną do tej, której oczekiwał za innych zawodników, których sprzedał w ostatnim okienku transferowym. Jednak to nie poskutkowało - opowiada Kuszczak.

W rozmowie z "Super Expressem" Kuszczak zdecydowanie krytykuje Fergusona, decydując się na taki krok po raz pierwszy podczas swojej kariery na Old Trafford. - Nie tak to sobie wyobrażałem, jestem zły i zawiedziony tym, jak Ferguson ze mną postępuje - irytuje się Kuszczak.

- Przez 5 lat go nie zawiodłem, byłem zawsze gotowy do gry, zresztą on sam to potwierdzał i wiele obiecywał. Mam świadomość i jestem pewien, że Ferguson również ją ma, że ta sytuacja psuje mi karierę - twierdzi.

W barwach Manchesteru United Kuszczak rozegrał 55 spotkań. Do klubu z Old Trafford dołączył w 2006 roku, początkowo na wypożyczenie, a wreszcie na zasadzie transferu definitywnego. Kosztował ponad 2 miliony funtów. Według "Super Expressu" w letnim oknie Ferguson domagał się za Kuszczaka 4. milionów funtów.

Szczęsny najlepszym bramkarzem wtorkowych meczów LM. Statystycznie ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.