Jerzy Dudek: Jose Mourinho kocha futbol jak nikt inny

- Sposób w jaki on prowadzi drużynę jest szczególny. Nie będzie twoim bratem, nie będzie jak ojciec, ale w sumie to bardzo sympatyczny człowiek, który będzie chciał wyciągnąć ze swoich piłkarzy wszystko co najlepsze - powiedział w rozmowie z goal.com o trenerze Realu Madryt Jerzy Dudek. Polak był piłkarzem Realu w latach 2007 - 2011.

Najlepszy serwis o Lidze Mistrzów na Sport.pl ?

- Jeśli masz jakiś problem, będzie pierwszym, który spróbuje go rozwiązać. Takie detale są dla niego bardzo ważne - mówi Polak, który jest przekonany, że w tym sezonie Real ma drużynę, która może po 10 latach wygrać Ligę Mistrzów. - Kiedy grali w pierwszym w tym sezonie meczu z Barceloną o Superpuchar Hiszpanii mogliśmy zobaczyć, że zespół walczył jak nigdy wczesniej. Myślę, że jest w stanie stawić czoła Barcelonie jak nigdy dotąd. Widziałem w grze Realu wiele dobrych rzeczy. Pressing, dobrą organizację gry, kontrolę nad piłką i nastawienie ofensywne. Myślę, że w tym sezonie kibice Realu mogą być bardzo szczęśliwi - mówi Dudek.

Przez cztery lata w Madrycie Dudek dowiedział się rzeczy, o których wcześniej nie miał pojęcia. - Wiele się nauczyłem. Nie tylko rzeczy związanych z futbolem. Byłem zdziwiony, że gdy jechaliśmy do miejsc, takich jak np. Malaga, to na lotnisku witało nas 2 tys. kibiców. Potem jechaliśmy do hotelu i tam znów czekało na nas 2 tys. ludzi. To niesamowite jak bardzo kibice kochają Real Madryt - przyznaje Polak. - Poznałem nową kulturę i nowy język. Mieszkałem w kraju o zupełnie innym klimacie niż Anglia. Przede wszystkim zdałem sobie sprawę, że Real to klub, w którym szacunek jest najważniejszy. "Szacunek" to słowo, które definiuje ten klub.

Polski bramkarz wziął udział w wyprodukowanym przez Castrol Edge filmie dokumentalnym o granicach ludzkich możliwości, w którym główną postacią jest jego były kolega z Realu Cristiano Ronaldo. - Potrzebowali bramkarza do jednego, czy dwóch testów i poproszono mnie. To było ekscytujące - powiedział Dudek, który na planie spotkał się ze słynnym Portugalczykiem. - To piłkarz, który codziennie stara się być lepszym w tym co robi. Jako sportowiec może być przykładem. A prywatnie to bardzo miła osoba. Te wszystkie rzeczy, które sprawiają, że jest traktowany jak gwiazda rocka, mogą sprawiać inne wrażenie, ale według mnie to zupełnie normalna osoba.

Barcelona bez słabych punktów! Powstrzymać ją mogą tylko MU, Real i... City!

Rafael Benitez ? o Dudku: Nie chciałbym, by miał do mnie żal

Więcej o: