Bundesliga. Dobre noty Lewandowskiego i Peszki

Robert Lewandowski był jednym z najlepszych zawodników starcia mistrza z wicemistrzem Niemiec. Polski napastnik Borussii Dortmund za występ w bezbramkowym meczu z Bayerem Leverkusen otrzymał od dziennikarzy serwisu Goal.com notę 7. Lepszą - 7,5 - przyznano tylko bramkarzowi BVB, Romanowi Weidenfelerowi. Na ?szóstkę? oceniono występ Sławomira Peszki w meczu jego FC Koeln z Hamburgiem

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Lewandowski, podobnie jak Łukasz Piszczek (nota 6,5), rozegrał całe spotkanie. Na 10 ostatnich minut trener Juergen Klopp wprowadzil na boisko Jakuba Błaszczykowskiego. Kapitan reprezentacji Polski nie pomógł Borussii, a za swoją postawę otrzymał notę 5. Gorzej - na 4,5 - oceniono tylko Kevina Grosskreutza, który już w 63. minucie został zmieniony przez Ivana Perisicia.

Sławomir Peszko w wyjazdowym meczu Koeln z Hamburgiem rozegrał tylko 45 minut (w drugiej połowie ustąpił miejsca Lukasowi Podolskiemu). Ale pokazał się z bardzo dobrej strony, m.in. notując asystę przy golu Marokańczyka Adila Chichiego. Ta bramka dała "Koziołkom" wyrównanie 1:1, a cały mecz podopieczni Stale Solbakkena wygrali 4:3. Serwis Goal.com Peszce przyznał notę 6 - jedną z najwyższych w zespole Norwega. A użytkownicy serwisu uznali polskiego pomocnika za najlepszego gracza całego meczu.

A we Francji dobrze radzi sobie Dariusz Dudka ?

Więcej o: