Bundesliga. Klich: Traktują mnie, jakbym przyszedł z amatorskiej ligi

PRZEGLĄD PRASY: W czerwcu Mateusz Klich opuścił Cracovię i podpisał kontrakt z VfL Wolfsburg. Póki co debiutu w Bundeslidze nie zaliczył, a obecnie trenuje z drugą drużyną. - Niemcy traktują mnie jakbym przyszedł do nich z ligi amatorskiej - mówi Klich w wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego?.

- Jestem już zawodnikiem Wolfsburga, czuję się jak w bajce. Czuję się na siłach, by spróbować rywalizacji na wyższym poziomie - deklarował po podpisaniu kontraktu Klich.

Na razie jednak 21-latek musi poprawić przede wszystkim grę w obronie, nad czym pracuje trenując z drugą drużyną.

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Klich zwraca uwagę na przepaść, jaka dzieli T-Mobile Ekstraklasę od Bundesligi. - Porównując tempo gry w naszej ekstraklasie z tym w Bundeslidze, brakuje mi skali. U nas są mecze, w których można się zdrzemnąć - zaznacza były piłkarz Cracovii.

Zawodnik przyznaje też, że oczekiwania polskich mediów są na chwilę obecną zbyt wygórowane. - Proszę tylko o czas. Od Niemców go dostałem, tylko w Polsce wszyscy jacyś tacy niecierpliwi - komentuje.

Zdaniem niemieckich dziennikarzy zwolennikiem talentu 21-letniego Polaka był trener Feliks Magath. - Szkoleniowiec lubi dawać szansę młodym, nieznanym szerszej publiczności piłkarzom - podkreślał tuż po podpisaniu umowy niemiecki dziennikarz piszący o Wolfsburgu.

Zobacz jak Wisła przegrała bój o Ligę Mistrzów. Galeria zdjęć 

Więcej o: