Liga francuska. Dudka najgorszy na boisku

Reprezentacyjny pomocnik Dariusz Dudka zagrał pełne 90 minut w zakończonym remisem 1:1 meczu Auxerre z Bordeaux, ale nie był to udany występ. Dziennik ?L'Equipe? uznał Polaka za najsłabszego zawodnika tego spotkania

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Dziennikarze francuskiego dziennika wytknęli polskiemu zawodnikowi kilka poważnych błędów. Jeden z nich - szczególnie rażący - o mało co nie zakończył się utratą bramki. To wszystko wpłynęło na ocenę, która jest bardzo niska. Dudka dostał zaledwie notę "3" w dziesięciostopniowej skali. Żaden zawodnik biorący udział w spotkaniu nie otrzymał niższej oceny.

Bardziej pobłażliwy dla Polaka był portal Football.fr, który uznał występ Dudki za przeciętny, dając piłkarzowi "piątkę". Gorszą notę dostało czterech graczy z zespołu. O stopień wyżej ocenił grę reprezentanta Polski Goal.com, a lepsi od niego zdaniem serwisu byli tylko Olivier Sorin, Willy Boly i strzelec bramki Alain Traore.

Gole z meczu Auxerre:

Żadnej oceny za swój występ nie otrzymał za to inny gracz powoływany przez Franciszka Smudę - Ludovic Obraniak. Zagraniczne media uznały, że grał za krótko, by go oceniać, bo wszedł na boisko dopiero w 76. minucie. Pomocnik Lille miał jednak ogromny wpływ na wynik wygranego 2:1 wyjazdowego meczu z Caen - asystował przy bramce na 2:0 Mathieu Debuchy'ego, a potem sprokurował zagraniem ręką w polu karnym "jedenastkę", która przyniosła gospodarzom honorowego gola.