Transfery. Przemysław Tytoń w PSV

Trzecia drużyna ligi holenderskiej zapłaci 2,5 miliona euro za 24-letniego bramkarza Rody Kerkrade.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

W poniedziałek Polak był na badaniach w Eindhoven. - Ustalam ostatnie szczegóły - powiedział nam wczoraj. W poprzednim sezonie pierwszym bramkarzem PSV był Andreas Isaksson, który wcześniej występował m.in. w Juventusie i Manchesterze City. - Na linii to świetny fachowiec, gorzej radzi sobie z dośrodkowaniami. Jego kontrakt wygasa za rok, a klub nie jest zainteresowany przedłużeniem. Dlatego uważam, że Tytoń szybko wywalczy miejsce w pierwszej jedenastce. W Holandii bardzo go cenią, w Rodzie prezentował się świetnie - mówi dziennikarz z Eindhoven.

Tytoń cztery lata temu przeszedł do Rody z Górnika Łęczna. Regularnie w lidze holenderskiej grał od półtora roku. W kwietniu doznał kontuzji ramienia i pauzował do końca sezonu. Roda zajęła szóste miejsce w lidze, PSV wdrapał się na podium. Do pierwszego Ajaksu stracił cztery punkty. - Na tytuł w Eindhoven czekają od 2008 r. W tym klubie to wieczność. Fani domagają się mistrzostwa, więc Przemek będzie grał pod wielką presją - mówi dziennikarz.

Na Tytonia liczy też Franciszek Smuda. Po meczu z Gruzją selekcjoner reprezentacji mówił, że to jeden z kandydatów do gry na Euro 2012 obok Fabiańskiego, Sandomierskiego i Szczęsnego. W drużynie Smudy Tytoń zagrał cztery mecze, ostatni w październiku z Ekwadorem.

W Rodzie pierwszym bramkarzem zostanie prawdopodobnie Mateusz Prus. 20-letni golkiper zastępował starszego kolegę wiosną i grał dobrze.

Inter, Barca, Milan? A gdzie tam. Kto wydał najwięcej na transfery  

Więcej o: