Serie A. Ibrahimovic poleca młodego Polaka do Milanu

Zlatan Ibrahimovic, który w niedzielę rozegrał w barwach Milanu spotkanie towarzyskie ze swoim byłym klubem Malmoe FF, jest pod ogromnym wrażeniem młodego Polaka w składzie rywali. Szwed przyznał, że byłby zachwycony gdyby 20-letni Ivo Pękalski trafił do drużyny z San Siro.

Mecz pomiędzy Malmoe a Milanem zakończył się remisem 2:2, jednak to nie wynik Ibrahimovic zapamięta najlepiej z tego spotkania. Ogromne wrażenie zrobił na nim młody Polak: - Byłbym zachwycony, gdyby Pękalski trafił do Milanu. Niedawno wyleczył kontuzję, ale teraz jest zdecydowanie lepszym piłkarzem - powiedział "Ibra".

- Jest młody i bardzo utalentowany. Bardzo podoba mi się jego sposób gry. Myślę, że ma przed sobą wielką przyszłość - dodał szwedzki napastnik.

Dwudziestoletni Pękalski urodził się już w Szwecji, jednak oboje jego rodzice są Polakami pochodzącymi z Rzeszowa. Środkowy pomocnik w ubiegłym roku znalazł się w "jedenastce sezonu" zakończonego dla Malmoe zdobyciem mistrzostwa Szwecji.

Młody piłkarz zagrał grał już w szwedzkiej młodzieżówce, dostał także powołanie do seniorskiej reprezentacji. Nie zagrał w niej jednak z powodu odniesionej kontuzji. Niedawno zapewniał, że bardzo chciałby grać w reprezentacji Polski, tym bardziej że posiada paszport naszego kraju.

Polanski nie zbawi kadry. Co najwyżej pomoże przeszkadzać

Przemysław Tytoń o krok od transferu do PSV Eindhoven ?

Więcej o: