Ekstraklasa. Miasto Kraków nie przedłużyło umowy na dzierżawę stadionu Wiśle

Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski nie pozwolił Zarządowi Infrastruktury Sportowej na przedłużenie umowy dotyczącej dzierżawy stadionu im. Henryka Reymana przez Wisłę Kraków.

Kolejne kłopoty Wisły Kraków. Władze miasta nie zgodziły się na przedłużenie umowy na dzierżawę stadionu im. Henryka Reymana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej. Taką decyzję wydał prezydent miasta, Jacek Majchrowski po zasięgnięciu opinii u prawników.

Jak poinformował portal LoveKraków.pl w niedługim czasie ma zostać ogłoszony przetarg, który ma wyłonić nowego operatora Stadionu Miejskiego przy ulicy Władysława Reymonta.

Poprzednia umowa wygasła wraz z końcem sezonu tj. 30 czerwca. Od kilku miesięcy były prowadzone rozmowy dotyczące przedłużenia umowy, ale ostatecznie do tego nie doszło.

Powodem takiej decyzji władz Krakowa miał być m.in. dług klubu wobec miasta. Obecnie "Biała Gwiazda" winna jest jeszcze blisko 6,5 miliona złotych (4,9 Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz 1,4 miliona złotych Zarządowi Infrastruktury Sportowej). 2 lata temu Wisła doszła do porozumienia z władzami miasta i część ówczesnego zadłużenia oddała . Po kilku miesiącach Krakowianie zaprzestali spłaty długu, a sprawa trafiła do sądu.

Wiele osób zastanawia się co z najbliższym sparingiem przeciwko AS Monaco, który ma odbyć się 7 lipca. Ten pojedynek odbędzie się zgodnie z planem, jednak Wisła będzie musiała zapłacić więcej pieniędzy za korzystanie ze stadionu bez ważnej umowy dzierżawy.

Co to jednak oznacza dla "Białej Gwiazdy" na niecałe 3 tygodnie przed startem ligi. Na obecną chwilę klub nie ma gdzie rozgrywać swoich spotkań domowych. W najczarniejszym scenariuszu Wiśle Kraków może zostać cofnięte pozwolenie na grę w Lotto Ekstraklasie. Klub otrzymał w połowie maja licencję, ale na "Białą Gwiazdę" został nałożony nadzór infrastrukturalny, który został przydzielony Wiśle właśnie ze względu na wspomniane zadłużenie.

Być może jednak do startu ligi znajdzie się operator, dzięki któremu Wiślacy będą mogli rozgrywać mecze na stadionie przy ul. Władysława Reymonta. Być może krakowski klub dogada się bezpośrednio z miastem, bez pośredników i sama "Biała Gwiazda" zostanie operatorem stadionu, co kilka tygodni temu zapowiadała prezes Wisły, Marzena Sarapata. - Czekamy na wyliczenie biegłego, który da nam odpowiedź na pytanie, czy Wisła mogłaby stać się samodzielnym operatorem stadionu. Mamy pomysły na to, jak wykorzystywać stadion poza dniami meczowymi i bardziej go skomercjalizować, chodzi także o tereny wokół stadionu

Dla Garbarni Kraków, która swoje mecze w I lidze będzie rozgrywać na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, ponieważ domowy obiekt Garbarni nie spełnia wymogów licencyjnych, poniedziałkowa decyzja władz miasta nie ma większego znaczenia i piłkarze "Brązowo-białych" mogą być spokojny i będą mieli gdzie rozgrywać swoje spotkania.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter

Więcej o: