Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Guilherme nie wykluczał gry w reprezentacji Polski. "Szansa gry byłaby świetną rzeczą"

Adam Nawałka był zainteresowany Guilherme, gdy ten grał w Legii Warszawa. Gdyby Brazylijczyk posiadał polskie obywatelstwo, być może zagrałby w reprezentacji Polski. W rozmowie z TVP Sport zawodnik zdradził, że w pewnym momencie rozważał taki pomysł, choć nigdy nie został zrealizowany.

Były zawodnik Legii Warszawa w rozmowie z TVP Sport opowiedział o możliwych scenariuszach, jakie mógł zrealizować grając w Polsce. Guilherme spędził w naszym kraju cztery lata.

- Cała sytuacja miała miejsce, ale pojawiła się w tle. Nie była to sprawa, która oficjalnie kiedykolwiek ruszyła. Zanim odszedłem z Legii, byłem w Polsce naprawdę długo. Zbliżał się czas, w którym mógłbym ubiegać się o obywatelstwo. Gdybym został w Legii podpisując nowy kontrakt, zapewne złożyłbym dokumenty. Ostatecznie odszedłem i tak się nie stało - zdradza Guilherme.

Zobacz wideo

Guilherme przywiązany do Legii Warszawa

Piłkarz wciąż wspomina lata spędzone w warszawskim klubie. Guilherme jest kolejnym zawodnikiem, który przyznał, że w swojej karierze chciałby jeszcze zagrać w Legii Warszawa. Ostatnio Ondrej Duda także stwierdził, że jeszcze nigdzie nie odczuł takiej atmosfery, jak na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej.

- Można powiedzieć, że to jeden z moich celów, bo Legia zapisała się w moich wspomnieniach. Zawsze będę miło wspominał fanów z Warszawy. Chciałbym, by mój syn zobaczył w przyszłości, jak dobrze potrafią dopingować kibice z "Żylety" - dodaje Brazylijczyk.

Piłkarz otwarcie przyznaje, że nie ma już szans na grę w reprezentacji Brazylii. Dlatego powołanie od szkoleniowca reprezentacji Polski byłoby dla niego czymś wyjątkowym.

- Szansa gry w polskiej reprezentacji byłaby świetną rzeczą, ale w tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać. Zostają mi wielkie marzenia o kadrze Brazylii, ale… to wręcz jak sen. Na mojej pozycji występują doskonali zawodnicy - stwierdza Guilherme.

28-letni napastnik w Legii Warszawa zagrał w 150 meczach, w których zdobył 21 goli oraz 23 asysty. Aktualnie występuje w tureckim Trabzonsporze.

Więcej o: