Szkoci krytykują: Kibice Legii rzucali przedmiotami w piłkarza Rangers FC

Szkocki tabloid "The Scottish Sun" po bezbramkowym remisie w meczu Legii Warszawa z Rangers FC skupia się przede wszystkim na zachowaniu polskich kibiców. "W czasie spotkania rzucali w piłkarzy różne przedmioty" - czytamy.

Sprawdź, co Igor Lewczuk mówił po meczu z Rangersami:

Zobacz wideo

„The Scottish Sun” pisze, że atmosfera na czwartkowym meczu była niezwykle gorąca, a kibice Legii wypełnili stadion niemal do ostatniego miejsca i przez cały mecz bardzo głośno dopingowali swój zespół. Na tym komplementy ze strony Szkotów się kończą, bo w dalszej części artykułu skupiają się przede wszystkim na sytuacji z drugiej połowy, gdy Steven Davis przed wykonaniem rzutu rożnego został obrzucony różnymi przedmiotami. „To przykry incydent, nieprzyjemne zachowanie ze strony kibiców Legii” – ocenia tabloid. W stronę Davisa poleciały przede wszystkim zapalniczki.

Szkoccy kibice byli ostrzegani przed atmosferą w Polsce

Na ten incydent zwrócił uwagę również reporter BBC Alasdair Lamont, który mówił: „Kibice Legii byli bardzo dobrzy, ale teraz rzucają drobnymi przedmiotami w stronę Stevena Davisa. „The Scottish Sun” przypomina też, że kibice Rangersów, którzy planowali wybrać się do Warszawy byli ostrzegani przed „intensywną polską atmosferą”. Przypomniano, że w przeszłości UEFA nakładała na kibiców Legii kary – w tym zarządziła mecz przy zamkniętych trybunach.

Inne brytyjskie media skupiają się przede wszytskim na tym, co działo się na boisku. - Oglądaliśmy dobry mecz, w którym nie padły żadne bramki. Legia była nieznacznie lepsza, ale Rangersi mieli swoje momenty. Nie udało im się jednak uciszyć polskich kibiców. Wicemistrz Polski okazał się groźniejszym rywalem od Midtjylland, choć wcześniej przewidywano zupełnie inaczej - pisze The Herald. A Daily Record i Evening Times zgadzają się, że bezbramkowy remis w lepszej sytuacji stawia zespół Stevena Gerrarda. - Obie drużyny miały swoje szanse, ale żadna nie strzeliła gola. Więcej okazji miała Legia, jednak strzały Luquinhasa oraz Cafu zostały zablokowane przez obrońców gości. Drużynie Gerrarda pozostaje czekać na rewanż. W Szkocji Rangersi będą faworytem - przewiduje Daily Record.

Rewanż na Ibrox odbędzie się w czwartek o godz. 20.45.

Zobacz wideo
Więcej o: