Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Liga europejska. UEFA ukarała Lecha Poznań za źle przygotowany stadion. Klub obiecuje poprawę

W dniu 09 lutego 2011 roku Wydział Kontroli i Dyscypliny UEFA ukarał klub KKS Lech Poznań karą grzywny w wysokości 20.000 euro oraz karą meczu bez udziału publiczności w zawieszeniu na dwa lata - podał oficjalny serwis Lecha Poznań

Powodem przedstawionego wyżej stanu rzeczy są zaniedbania w zakresie organizacji ewakuacji kibiców ze stadionu miejskiego w Poznaniu - zbyt wąskie drogi ewakuacji (przejście za II trybuną przy Forcie), zablokowane przejścia przez stojących na schodach kibiców, zbyt zatłoczone wyjścia i wadliwa numeracją krzesełek na stadionie.

Klub zapewnia, że wszelkie nieprawidłowości leżące po stronie KKS Lech Poznań S.A. związane z organizacją meczu piłkarskiego zostaną usunięte przed zbliżającym się meczem UEFA Liga Europy z S.C. Braga. W szczególności klub informuje, iż zobowiązany jest do wprowadzenia stewardów na trybunę numer II.

Jednocześnie wydział Kontroli i Dyscypliny UEFA wydał zaocznie decyzję nakazującą klubowi KKS Lech Poznań S.A. ograniczenie sprzedaży biletów na mecz UEFA Liga Europy z S.C. Braga do 50% całkowitej pojemności stadionu miejskiego w Poznaniu. W konsekwencji KKS Lech Poznań S.A. oświadcza, iż otwarta sprzedaż biletów na mecz z S.C. Braga może nie zostać uruchomiona. Powyższa decyzja umotywowana jest krytyczną sytuacją związaną z przygotowaniem Stadionu Miejskiego w Poznaniu w zakresie infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo kibiców na meczu.

KKS Lech Poznań S.A. oświadczył, iż o decyzji UEFA i jej podstawach został poinformowany w piątek w godzinach popołudniowych. W tym zakresie klub podjął kroki prawne. O sytuacji związanej ze sprzedażą biletów na mecz z S.C. Braga w dniu 17 lutego 2011 roku KKS Lech Poznań S.A. będzie informował na bieżąco.

Stadion Lecha jest jedną z aren, na których odbędą się spotkania turnieju głównego Euro 2012.

Wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź - Sport.pl na Facebooku ?

Więcej o: