Liga Europejska. Mecz Lecha przykuł Polaków do telewizorów

Transmisja meczu Lecha Poznań z Juventusem Turyn była najchętniej oglądanym punktem ramówki w środowy wieczór. Liderem rynku była stacja TV 4. Transmisję na tym kanale oglądąło średnio 2,97 mln widzów. Nigdy wcześniej stacja nie odnotowała tak dobrego wyniku.

Serwis Lecha Poznań na Sport.pl ?

Udział TV 4 w czasie transmisji spotkania, które odbyło się w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej, wyniósł 21,34 proc. w grupie 4+ oraz 22,12 proc. w komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnemedia.pl. Dzięki tak wysokim wynikom Czwórce w obu grupach udało się w paśmie nadawania meczu (20.30 - 23.03) wyprzedzić cztery główne kanały naziemne. Z tyłu zostały programy TVN: "Na Wspólnej", "W11" oraz finał "Top Model". Trzecia była TVP 2 ("Barwy szczęścia", dokument o Barbarze Blidzie i film "American Pie"). Dalej uplasowały się TVP 1 i Polsat.

Środowy mecz transmitował również kanał Polsat Futbol. Tam spotkanie obejrzało 80 tys. widzów. TV 4 transmituje mecze Lecha Poznań w Lidze Europejskiej od 16 września br. Pierwsze cztery spotkania śledziło na jej antenie średnio 1,66 mln widzów przy udziale wynoszącym odpowiednio 11,79 proc. i 13,66 proc w grupach 4+ i 16-49. Ostatnią w tym roku transmisję meczu poznańskiego zespołu Czwórka pokaże 16 grudnia br. o godz. 18.30 - Lech Poznań zagra wtedy z drużyną FC Salzburg

Ile Lech zarobi za remis z Juventusem?

Więcej o: