Liga Europejska. Tomasz Wieszczycki: Sunął atak za atakiem

PRZEGLĄD PRASY: Tomasz Wieszczycki, były kapitan drużyny Groclinu Grodzisk Wielkopolski, która w 2003 roku remisem 1:1 wyeliminowała Manchester City z Pucharu UEFA, na łamach dziennika Polska The Times wspomina tamto spotkanie. - Przez kwadrans [...] sunął atak za atakiem - opowiada o pamiętnym meczu z angielskim klubem. W czwartek o 21:05 Lech Poznań zmierzy się w Lidze Europejskiej z Manchesterem City. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Zczuba.pl

Wszystkie bramki Ligi Europejskiej ?

Na pytanie, czego mogą spodziewać się Lechici po The Citizens Wieszczycki odpowiada: - Niesamowitego tempa. Gospodarze ruszyli wtedy na nas jak huragan. Przez kwadrans nie wiedzieliśmy za bardzo, co robić. Sunął atak za atakiem. Manchester miał trzy stuprocentowe sytuacje, wykorzystał na szczęście tylko jedną. Potem[...]Sebastian Mila strzelił z wolnego bramkę życia. - wspomina były piłkarz Groclinu.

Siedem lat temu Manchester City nie prezentował się gorzej od obecnego. W ataku grał Anelka i Fowler, bramki bronił David Seaman, a w pomocy występowali Steve McManaman, Claudio Reyna oraz Shaun Wright-Philips.

- Lech ma doświadczenie pucharowe i na pewno nie wystraszy się City. W Manchesterze będzie mógł wystąpić Arboleda, więc gra obronna powinna wyglądać dużo lepiej niż w ostatnim meczu ligowym. Jeśli wszyscy zagrają z pełną koncentracją i na swoim poziomie, znów możemy być świadkami bardzo ciekawego meczu - ocenia szanse mistrza polski Wieszczycki.

Gol życia Sebastiana Mili

Więcej o: