Piłka nożna. Jacek Kiełb: Nigdy czegoś takiego nie przeżyłem

PRZEGLĄD PRASY. W czwartek Lech Poznań wygrał 1:0 z Dnipro Dniepropietrowskiem w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Przed tym meczem nikt nie dawał większych szans na zwycięstwo mistrzowi Polski. - Nawet moi znajomi mówili, że dostaniemy ?trójkę? - powiedział po meczu Jacek Kiełb, pomocnik Lecha.

- [Trener Jacek Zieliński] wszedł do szatni i powiedział, że jesteśmy lepsi. Tak po prostu. Widać było, że w nas wierzy. To nas podbudowało. Długo w szatni rozmawialiśmy z chłopakami, jak mamy zagrać. Każdy podchodził do drugiego i mobilizował. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie przeżyłem - powiedział dziennikarzom Przeglądu Sportowego Kiełb.

- Wiadomo, że nikomu nie było do śmiechu, bo znaleźliśmy się w gorącej sytuacji, ale gdybyśmy byli przybici, to na Ukrainie nigdy byśmy nie wygrali. Nie wierzylibyśmy w zwycięstwo - skomentował słabą postawę Lecha w krajowych rozgrywkach oraz nastroje przedmeczowe pomocnik mistrza Polski.

- Jeśli tak samo podejdziemy do drugiego meczu, to na pewno awansujemy do fazy grupowej - powiedział na zakończenie dwudziestodwulatek.

Szansa Lecha Poznań ?

Więcej o: