Lech Poznań - mistrz nie tylko na boisku

PRZEGLĄD PRASY. - Porównując płynność finansową, efektywność zarządzania i dynamikę przychodów, Ernst & Young uznał, że Lech Poznań nie ma sobie równych w Polsce. - czytamy w ?Dzienniku. Gazeta Prawna?. W przyszłym roku budżet Lecha wyniesie co najmniej 62 miliony złotych.

Kriwiec: Takiej fety jeszcze nie widziałem - wideo ?

Lech odebrał złote medale. 'Chwile dla których warto żyć!' - Od dwóch lat Lech uważany jest za wzorcowy klub w polskiej piłce. Dobrze zarządzany, ze skautingiem z prawdziwego zdarzenia, z prężnymi działaniami marketingu i reklamy, kompetentną i atrakcyjną rzeczniczką prasową, wreszcie z rzeszą wiernych i utożsamiających się z klubem kibiców. Pozytywnie wyróżnia się na tle reszty polskich klubów - pisze o świeżo upieczonym mistrzu Polski "Dziennik. Gazeta Prawna"

W sezonie 2009/10 Lech Poznań dysponował budżetem w wysokości ok. 40 mln. złotych, mniejszym od Wisły (45) i Legii (51). Jednak to zespół z Wielkopolski sięgnął po mistrzostwo. W przyszłym roku, Lech może dysponować budżetem nawet w wysokości 62 milionów. Około 12 milionów klub dostaje od sponsorów, przede wszystkim od S.Olivier, Sokołowa, Warki, Amici i Remesu. Kolejne 10 milionów to wpływ ze sprzedaży praw telewizyjnych. Około 20 milionów klub chce zarobić na sprzedaży biletów. 20 milionów złotych klub zarobi na sprzedaży Roberta Lewandowskiego do Borussi Dortmund. Odejście najlepszego strzelca nie powinno osłabić klubu. - Latem przyjdzie do nas czterech nowych piłkarzy - zdradza "Dziennikowi" dyrektor sportowy Lecha, Marek Pogorzelczyk - Cała kwota (za sprzedaż Lewandowskiego - przyp. red.) pójdzie na wzmocnienia - dodaje.

- Prawdziwe pieniądze Kolejorz może jednak zarobić awansując do Ligi Mistrzów. Zdaniem ekspertów z Deloitte może to być nawet 16 mln euro - podkreśla "Dziennik. Gazeta Prawna".

Więcej o: