Iga Świątek w akcji. "Spójrzcie na to uderzenie". Hit [WIDEO]

Pierwszą rywalką Igi Świątek na turnieju w Pekinie była Sorribes Tormo. Polka pokonała Hiszpankę w dwóch setach 6:4, 6:3 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Chinach. Raszynianka w trakcie meczu popisała się kilkoma efektownymi akcjami. Jedna z wymian szczególnie przykuła wzrok organizacji kobiecego tenisa. W mediach społecznościowych pojawił się film z jednej z wymian.

Iga Świątek (2. WTA) niedawno do niedawna rywalizowała w turnieju WTA 500 w Tokio. Najlepsza polska tenisistka dotarła do ćwierćfinału. Na tym etapie musiała uznać wyższość późniejszej triumfatorki Wieroniki Kudiermietowej (19. WTA), dla której było to pierwsze zwycięstwo nad Polką. W poniedziałek raszynianka rozpoczęła rywalizację w China Open 2023. Pierwszą rywalką wiceliderski światowego rankingu WTA była Hiszpanka Sara Sorribes Tormo (55. WTA).

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Hiszpanka wróciła na kort po ponad miesięcznej przerwie. Ostatni raz kibice mogli oglądać ją w akcji podczas turnieju wielkoszlemowego US Open. Wówczas Tormo odpadła w drugiej rundzie tej imprezy, a jej pogromczynią była Wang Xiyu.

Poniedziałkowe starcie Igi Świątek z Sarą Sorribes Tormo zakończyło się bez niespodzianki. Polka rozpoczęła rywalizację na chińskiej ziemi od zwycięstwa. Kluczowy dla losów pierwszej partii jej meczu z Sorribes okazał się siódmy gem. Polka przełamała rywalkę i nie pozwoliła jej wygrać żadnej wymiany. W kolejnych minutach Hiszpanka nie potrafiła już odrobić straty. W drugiej odsłonie Polka już na starcie zanotowała przełamanie, wygrywając cztery z pięciu akcji przy podaniu Tormo (0:1). Świątek poszła za ciosem i wypracowała sobie przewagę, której Hiszpanka w ostatecznych rozrachunku nie potrafiła ponownie odrobić.

Efektowne uderzenie Świątek. Komentatorzy zachwyceni

Oficjalne konto WTA na portalu X opublikowało efektowną wymianę między Igą Świątek a Sarą Sorribes Tormo, z której Polka wyszła zwycięsko. Cała akcja rozpoczęła się od mocnego serwisu raszynianki, a zakończyła się na silnym i precyzyjnym forhendem na linii, którego Hiszpanka nie była w stanie obronić. Komentatorzy byli zachwyceni uderzeniem 22-latki. "Spójrzcie na to uderzenie" - podsumowali.

W drugiej rundzie Iga Świątek (2. WTA) zmierzy się z Warwą Graczewą (47. WTA). Francuzka w 1/32 finału pokonała Anastazję Potapową (27. WTA), wygrywając 6:2, 6:6, 6:1.

Więcej o: