Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Letnia rewolucja w Lechu Poznań. Dwóch graczy odejdzie, kolejni w kolejce

Lech Poznań w kolejnym sezonie może być kompletnie inną drużyną. W ciągu najbliższych kilku tygodni z drużyny na pewno odejdzie dwóch zawodników, natomiast sytuacja kilku kolejnych wciąż nie jest jasna. Niewykluczone, że z klubem pożegnają się gwiazdy zespołu.

Obecny sezon w wykonaniu Lecha Poznań jest zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zmagania w Lidze Europy Kolejorz zakończył na fazie grupowej, z Pucharem Polski pożegnał się w ćwierćfinale po porażce z Rakowem Częstochowa, zaś sezon w PKO BP Ekstraklasie najpewniej zakończy w dolnej ósemce.

Totalna demolka w Lechu Poznań. Totalna demolka w Lechu Poznań. "Nawet Skorża nie widzi pozytywów"

Kilku graczy pożegna się z Lechem

Już teraz wiadomo, że w przyszłym sezonie w Lechu nie wystąpią Nika Kaczarawa i Wasyl Kraweć. Odejście pierwszego z nich zapowiedział już Maciej Skorża, natomiast drugi dodatkowo pogorszył swoją sytuację samobójczym golem w zakończonym wstydliwą porażką 1:2 spotkaniu ze Stalą Mielec 

Niejasna jest także przyszłość Tymoteusza Puchacza. Kontrakt 22-latka z Kolejorzem jest ważny do czerwca 2023 roku, jednak sam zawodnik odbył już rozmowy z Unionem Berlin w sprawie transferu. Fakt ten nie spodobał się nowemu trenerowi Lecha, który odbył rozmowę z zawodnikiem. Puchacz zapowiedział jednak, że chciałby zmienić pracodawcę i sporo wskazuje na to, że klub z Bundesligi ostatecznie złoży za niego formalną ofertę.

Zobacz wideo "Lecha czeka latem totalna demolka. Skorża? Trudno doszukać się pozytywów"

Jak informuje WP, włodarze Lecha mogą się również zdecydować na wypożyczenie Filipa Marchwińskiego. 19-latek nie spisywał się w obecnym sezonie najlepiej, dlatego możliwość regularnej gry w innym zespole miałaby dla niego być okazją do powrotu do optymalnej dyspozycji. Klub będzie musiał ponadto zadecydować w sprawie Tomasz Dejewskiego, którego kontrakt wygasa 30 czerwca oraz Thomasa Rogne i Arona Johanssona, ich umowy są z kolei ważne do 31 grudnia.

Spokój w sprawie Mikaela Ishaka

Pozytywną informacją z obozu Lecha Poznań jest fakt, iż niemal na pewno w klubie na kolejny sezon pozostanie Mikael Ishak. Autorem 19 trafień we wszystkich rozgrywkach interesowały się kilka niemieckich klubów, jednak jego odejście jest mało prawdopodobne.

Lech Poznań - Legia Warszawa, mecz reklamowany w Polsce jako szlagierLech Poznań ma dość upokorzeń. Surowe kary dla piłkarzy. Będą duże zmiany

Włodarze Lecha nie muszą się obawiać o utratę swojego najlepszego strzelca. 28-letni Szwed odbył już rozmowę z Maciejem Skorża, któremu zakomunikował, że nie zamierza zmieniać otoczenia. Sam klub również nie jest skłonny do jego sprzedaży.