Stowarzyszenie kibiców Lecha Poznań usunięte z INEA Stadionu. Organizacja zapowiada bojkot

Lech Poznań postanowił wyrzucić stowarzyszenie kibiców z pomieszczeń, które były zajmowane przez fanów na INEA Stadionie. Ci w odpowiedzi zapowiadają bojkot.

Zdecydowanie ochłodzenie relacji pomiędzy fanami, a władzami Lecha nastąpiło po meczu 37. kolejki Lotto Ekstraklasy. Mecz z Legią Warszawa (0:2) został przerwany przez pseudokibiców, którzy odpalali race dymne, wrzucali je na murawę, a i same osoby z kotła wbiegły na murawę. Miał być to swego rodzaju protest przeciwko działaniom władz Lecha, które m.in. nie wzmacniają odpowiednio zespołu, który od dwóch sezonów zajmuje dopiero 3. miejsce w Lotto Ekstraklasie.

Wiele osób zostało zatrzymanych przez policję i czekają na wyroki prokuratury. Klub również postanowił zareagować na wydarzenia z ostatniej kolejki sezonu ligowego. Władze Lecha postanowiły usunąć stowarzyszenie kibiców z INEA Stadionu, które na stadionie przechowywało elementy opraw, flagi. Według nieoficjalnych informacji, były tam także przechowywane środki chemiczne, żywność długotrwała czy nawet kartony z kocykami i poduszeczkami dla dzieci, które kibice zbierali podczas licznych akcji, a następnie przekazywali.

Działacze Lecha chcą udostępnić stowarzyszeniu inne pomieszczenia, które nie byłby jednak na terenie stadionu, tak aby w przyszłości można byłoby skuteczniej walczyć z pirotechniką.

Stowarzyszenie "Wiara Lecha" za pośrednictwem swojej strony na Facebooku wydała oświadczenie, w którym zapowiadają całkowity bojkot spotkań Lecha (jak tylko zakończy się kara zamkniętego stadionu) i zażądali spotkania z właścicielem "Kolejorza" Jackiem Rutkowskim, do którego miałoby dojść maksymalnie do końca czerwca.

"Uważamy, że jest pan jedyną osobą, z którą jest sens w obecnej sytuacji rozmawiać o Lechu, a także ostatnią instancją, która może pomóc w uratowaniu resztek nadziei co do przyszłości Lecha Poznań. (...) Prośba o spotkanie do właściciela Lecha została już wysłana odpowiednimi kanałami, czekamy na podanie terminu" - czytamy w oświadczeniu.

>>>  Polska - Litwa. Kiedy i o której? Gdzie transmisja spotkania?


>>> Mistrzostwa świata 2018. Robbie Williams zaśpiewa na ceremonii otwarcia. Pojawią się też Ronaldo i Aida Garifullina

Więcej o: