Liga belgijska. Murawski w jednym klubie z Wasilewskim? Anderlecht zainteresowany

PRZEGLĄD PRASY. Już wkrótce Rafał Murawski może zostać klubowym kolegą Marcina Wasilewskiego. Zainteresowany sprowadzeniem pomocnika Lecha Poznań i reprezentacji Polski jest Anderlecht Bruksela - donosi ?Fakt?

A Ty kogo powołałbyś na miejscu Smudy? Dyskutuj na Facebooku - Polska biało-czerwoni ?

Anderlecht interesuje się Murawskim od dłuższego czasu. Pomocnika reprezentacji Polski i Lecha Poznań obserwowali z trybun wysłannicy klubu. - Na meczu z łódzkim Widzewem był obecny nawet prezes Roger Vanden Stock. Widać, jak bardzo Anderlechtowi zależy na tym piłkarzu - mówi na łamach "Faktu" pragnąca zachować anonimowość osoba z kierownictwa Lecha.

Najbardziej utytułowany klub z Belgii szuka wzmocnień przed rundą wiosenną, by wywalczyć swoje 31. mistrzostwo kraju oraz zajść jak najdalej w Lidze Europejskiej. Tymczasem Lech potrzebuje gotówki, a za Murawskiego mógłby otrzymać minimum 2 miliony euro. "Lech obecnie bardzo potrzebuje pieniędzy, gdyż są ogromne problemy z dopięciem budżetu na nowy rok. Z tego powodu klub być może będzie zmuszony do sprzedania któregoś z czołowych piłkarzy lub też zaciągnięcia kredytu" - czytamy w "Fakcie".

Jak bardzo prawdopodobny jest ewentualny transfer? - Anderlecht szuka zawodnika na pozycję defensywnego pomocnika, dlatego taki transfer jest bardzo prawdopodobny. Latem z klubu odchodzi kapitan zespołu, Argentyńczyk Lucas Biglia, szukany jest więc jego następca. Jeśli cena za Murawskiego nie będzie wygórowana, obie strony mogą dojść do porozumienia - mówi dziennikarz belgijskiego La Derniere Heure Yves Taildeman.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku Murawski będzie piątym w historii polskim piłkarzem "Fiołków", po Macieju Terleckim, Bartoszu Karwanie, Michale Żewłakowie i obecnie tam grającym Marcinie Wasilewskim.

Ci piłkarze błyszczeli jesienią w Ekstraklasie (WIDEO)

Więcej o: