Ekstraklasa. Andrzej Kobylański ma zostać dyrektorem sportowym Korony. Okuka trenerem?

PRZEGLĄD PRASY. Były reprezentant Polski Andrzej Kobylański ma zostać nowym dyrektorem sportowym Korony Kielce - donosi ?Przegląd Sportowy?. Informację tę potwierdził gazecie sam Kobylański. - Czuję się na siłach, by przyjąć tę funkcję - powiedział.

Obecny dyrektor sportowy kieleckiego klubu został przed dwoma tygodniami urlopowany. Środa ma być ostatnim dniem w klubie trenera Marcina Sasala. Fatalnie spisująca się od kilku miesięcy Korona przechodzi rewolucję.

Sprawy organizacyjno sportowe ma uporządkować w Kielcach Kobylański, który jest już po rozmowach z działaczami. - Czuję się na siłach, by przyjąć tę funkcję. Mam znajomości w Europie, znam wielu ludzi pracujących przy futbolu. Uważam, że spokojnie dam sobie radę na stanowisku dyrektora sportowego w Koronie - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" .

Kobylański to były reprezentant Polski. Jest wychowankiem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Większość swojej kariery spędził w lidze niemieckiej. Występował m. in. w FC Koeln, Hannoverze 96 i Energie Cottbus. W tym ostatnim klubie po zakończeniu kariery pełnił funkcję skauta.

Nie wiadomo jeszcze kto na ławce trenerskiej zastąpi Marcina Sasala. Wszystko ma wyjaśnić się w środę na konferencji prasowej. Według spekulacji, są duże szanse, że do Kielc trafi Dragomir Okuka. Środowy trening poprowadził Marcin Gawron.

Korona Kielce bez Marcina Sasala ?

Więcej o: