Sasal tak, Robak chętnie, Widzew...

Piłka nożna. Trener Korony Kielce Marcin Sasal chciałby mieć w swojej drużynie Marcina Robaka. 27-letni napastnik Widzewa Łódź twierdzi: - Koronie bym nie odmówił.

Ja się okazało, okazją do spotkania obu panów w tej sprawie był "kielecki" mecz Polaków z Finlandią. - Już wcześniej byliśmy umówieni. Trener opowiedział mi o jego wizji zespołu, kogo chciałby widzieć w Koronie. Nie ukrywam, że jestem w tym gronie - potwierdza w rozmowie z "Gazetą" Robak. Przyznaje, że po dwóch latach przerwy chętnie wróciłby na Ściegiennego. - Różnie się mówiło o moim odejściu z Korony, ale ja nigdy złego słowa na klub nie powiedziałem i nie powiem! Na pewno miło by było znów zagrać w Kielcach. Koronie bym nie odmówił - podkreśla.

Dużo trudniej kielczanom będzie jednak przekonać łódzkich działaczy do sprzedaży swojego najlepszego napastnika (18 goli w I lidze). - Z Widzewem wiąże mnie jeszcze trzyletnia umowa, a plany klubu są ambitne i nie chcą pozbywać się nikogo ważnego - twierdzi zawodnik.

Robak nie ma też zapisanej w kontrakcie sumy odstępnego. Według branżowego portalu Transfermarkt.de zawodnik wart jest ponad pół miliona euro. Połowę tej kwoty Korona ma ze sprzedaży do Lecha Poznań Jacka Kiełba... - Nie wiem, czy kielczanie byliby w stanie zapłacić tyle za mnie. Bo choć Korona proponuje naprawdę dobre warunki, to szuka przede wszystkim wolnych piłkarzy. Zobaczymy... Po urlopie będę wiedział więcej - mówi napastnik.

Nawet jeśli negocjacje nie skończą się pozytywnie, to i tak Robak szybko pojawi się na Ściegiennego. Ekstraklasa SA ogłosiła terminarz sezonu - łodzianie przyjeżdżają już w drugiej kolejce (14-15 sierpnia). Inauguracja Korony także w Kielcach - tydzień wcześniej z Zagłębiem Lubin.

Jesień na piłkarskich boiskach potrwa do początku grudnia. Runda rewanżowa rusza 26-27 lutego, a cały sezon zakończy się 29 maja.

Jesienny rozkład gier Korony

7-8 sierpnia: Zagłębie Lubin (dom); 14-15 sierpnia: Widzew Łódź (d); 21-22 sierpnia: Polonia Bytom (wyjazd); 28-29 sierpnia: Cracovia (d); 11-12 września: Polonia Warszawa (w); 18-19 września: Wisła Kraków (w); 25-26 września: Śląsk Wrocław (d); 2-3 października: Ruch Chorzów (w); 16-17 października: Bełchatów (d); 23-24 października: Legia Warszawa (d); 30-31 października: Lechia Gdańsk (w); 6-7 listopada: Arka Gdynia (w); 13-14 listopada: Jagiellonia Białystok (d); 20-21 listopada: Górnik Zabrze (w); 27-28 listopada: Lech Poznań (d); 4-5 grudnia (awansem z rundy wiosennej): Zagłębie (w).

Pełny terminarz ekstraklasy na stronie www.kielce.gazeta.pl.