Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Buśkiewicz do GKS-u, Michałek w Bałtyku

Wszystko wskazuje, że po wielu tygodniach starań Koronie wreszcie uda się znaleźć nowy klub dla Pawła Buśkiewicza. W poniedziałek 26-letni napastnik rozmawiał w Katowicach w sprawie przenosin do pierwszoligowego GKS-u.

Buśkiewicz po rundzie jesiennej został wystawiony na listę transferową i odsunięty od pierwszej drużyny. Wspólnie z Łukaszem Nawotczyńskim i Piotrem Misztalem (ten drugi znów będzie grał w Naprzodzie Jędrzejów) trenował indywidualnie pod okiem Włodzimierza Gąsiora, czasem z Młodą Ekstraklasą. - Robię to, czego klub ode mnie oczekuje i wciąż liczę, że wiosną uda mi się gdzieś pograć, bo w Kielcach na razie nie będą miał na to okazji - mówi.

Być może szansę znajdzie w Katowicach. Wczoraj napastnik był na Śląsku i rozmawiał z władzami Katowic o półrocznym wypożyczeniu. - Nie jest to może szczyt moich marzeń, ale to zawsze jakaś alternatywa. Wciąż mam jednak nadzieję, że powiedzie mi się kierunek wschodni - zaznacza. Bo ma propozycję z Ukrainy.

Przesądzone natomiast jest, że wiosną w Kielcach nie będzie występował Michał Michałek. 22-letni napastnik do końca sezonu będzie piłkarzem drugoligowego Bałtyku Gdynia. - Zależy nam, aby się ogrywał. W Gdyni trenerem jest Piotr Rzepka, który przed rokiem brał od nas zawodników do Odry Opole, więc powinniśmy łatwo dojść do porozumienia - twierdzi Jarosław Niebudek, wiceprezes ds. sportowych. We wtorek Michałek ma stawić się już na treningu Bałtyku.