Sasal przebiera w składzie na obóz

Piłka nożna. Nie będzie niespodzianek w kadrze Korony, która uda się do Kleszczowa na pierwsze zimowe zgrupowanie. W domu zostają Paweł Buśkiewicz, Łukasz Cichos i Michał Michałek.

Cała trójka zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami ma szukać sobie nowych klubów (najprawdopodobniej na roczne wypożyczenia). Marcin Sasal nie widzi dla nich miejsce w wiosennej kadrze. - Nie mogę im dziś zagwarantować, że będą grali. Szkoda, żeby marnowali się, siedząc na ławce, trybunach albo jedynie występowali w Młodej Ekstraklasie - stwierdza.

Chętnych do ich zatrudnienia jednak też nie widać. - Wcześniejsze wytypowanie na listę transferową sprawiło, że nie robiłem sobie wielkich nadziei na pozostanie w Koronie. Mam nadzieję, że niedługo znajdę odpowiedni klub i będę mógł w nim udowodnić swoją wartość. W Kielcach, niestety, nikt nie chciał dać mi prawdziwej szansy - uważa Cichos.

Z Koroną do Kleszczowa nie pojedzie również testowany napastnik Cracovii Kamil Witkowski skreślony po sparingach z LKS Niecieczą i Motorem Lublin. Ostateczna decyzja w sprawie sprawdzanego od początku tygodnia 25-letniego Ukraińca Dmytro Browkina z III-ligowego Spartakusa Szarowola zapadnie po jutrzejszym treningu.

Zgrupowanie w Kleszczowie zaczyna się w sobotę.

Wygrana bez Kiełba

Po słabym występie w niedzielę z Danią Jacek Kiełb nie zagrał we wczorajszym meczu kadry z Tajlandią. Skrzydłowy Korony całe spotkanie w Korat przesiedział na ławce rezerwowych, a jego koledzy wygrali z gospodarzem Pucharu Króla 3:1. Trzeciego gola dla biało-czerwonych w 78. min zdobył ekskoroniarz Marcin Robak. Pozostałe dołożyli Kamil Glik (43.) i Patryk Małecki (52.). Minutę po boisku biegał Tomasz Nowak, pomocnik Korony na wypożyczeniu w Polonii Bytom.