Przyjeżdża kadra! Kielce wygrały Bułgarię

Po raz trzeci w historii na stadionie w Kielcach zagra reprezentacja Polski - 3 marca towarzysko z Bułgarią. Udało się dzięki interwencji prezesa ŚZPN Mirosława Malinowskiego.

Sternik świętokrzyskiego związku zapowiedział starania o kolejny przyjazd kadry - po Armenii (1:0 w końcu marca 2007) i San Marino - przy okazji listopadowej międzynarodowej wystawy z udziałem oficjeli z UEFA "Sport-Obiekt". Do konkurencji z Kielcami stanął Lubin ze swoim Dialog Arena. Nowy obiekt Zagłębia ciągle nie jest w pełni skończony, ale działacze z Dolnego Śląska mieli dodatkowy atut w postaci deklaracji Bułgarów. Otóż nie chcieli oni - zgodnie z wymogami UEFA - grać w miejscu oddalonym więcej niż 100 km od lotniska. Wydawało się więc, że zarząd PZPN poprze kandydaturę Lubina. Na prośbę Mirosława Malinowskiego szef piłkarskiej centrali Grzegorz Lato zgodził się w czwartek porozmawiać o tym warunku z szefem bułgarskiej federacji Bronisławem Michajłowem. I go przekonał.

Mecz odbędzie się na Ściegiennego w środę 3 marca. Poprzednio biało-czerwoni gościli tu San Marino (1 kwietnia ubiegłego roku) i pokonali go w rekordowych w historii polskiej piłki rozmiarach - 10:0.