I liga: Niewykluczone, że Michał Pazdan opuści Górnika

Górnik Zabrze wygrał kolejny zimowy sparing. W pierwszym meczu na zgrupowaniu w Jarocinie zabrzanie pokonali drugoligowego Jarotę.

Kolejny sprawdzian zaliczył Słowak Vladimir Balat, który na boisku pojawił się po przerwie. W składzie Górnika zabrakło natomiast niespodziewanie Macieja Palczewskiego. Bramkarz z Krakowa (ostatnio Przebój Wolbrom) jeszcze przed meczem doznał kontuzji stawu kolanowego i zakończył pobyt na zgrupowaniu. Sprowadzono więc Marka Bihuna, ostatnio bramkarza MKS Oława. Bihun, już wcześniej testowany przez Górnika, w meczu z Jarotą zagrał pół godziny.

Po raz kolejny bramkę dla Górnika zdobył Dawid Jarka. Niewykluczone, że ten zawodnik przekona do siebie trenera i pozostanie w Zabrzu. Jarka ma ofertę m.in. z Ruchu Radzionków. W sobotę Górnik zagra kolejny sparingowy mecz, rywalem będzie Ślęzą Wrocław.

Pojawiły sie informacje, że nie jest pewna przyszłość w Zabrzu Michała Pazdana. Piłkarz był już na testach w krakowskiej Wiśle, jednak oba kluby nie dogadały się co do ceny. Menedżer piłkarza twierdzi, że były reprezentacyjny pomocnik w najbliższym czasie może trafić na próby do klubu zagranicznego. - Jest możliwe, że Michał jeszcze tej zimy wyjedzie na testy do jednego z klubów - mówi Ryszard Szuster.

Jarota Jarocin - Górnik Zabrze 0:2 (0:1)

Bramka: 0:1 Gajewski (6.) 0:2 Jarka (88.)

Górnik: Nowak (31' Skorupski) - Gancarczyk, Banaś, Kamiński, Magiera - Gajewski, Danch, Przybylski, Wodecki - Besta, Pitry; II połowa: Skorupski (61' Bihun) - Kulig, Pazdan, Krotofil, Marciniak - Kantor, Strąk, Balat, Szczot - Jarka, Trznadel.

Piłkarze Śląska na mękach w Zieleńcu ?