Cisza przed decyzjami rady nadzorczej Górnika

W środę w Warszawie zbiera się rada nadzorcza Górnika Zabrze SSA. Władze spółki podejmą decyzje ważne dla przyszłości klubu i drużyny

We wtorek w Warszawie odbywała się pierwsza tura rozmów w siedzibie firmy Allianz. O przyszłości Górnika wiceprezes Michael Mueller rozmawiał m.in. z trenerem Ryszardem Komornickim. Szkoleniowiec przedstawił raport dotyczący zakończonej rundy jesiennej i sytuacji w zespole ligowym. Komornicki mówił o swojej wizji drużyny, która wiosną podjęłaby walkę o powrót do ekstraklasy.

Rozmowy odbywały się w tajemnicy. Nie podano żadnego komunikatu. Szkoleniowiec nie odbierał telefonów.

Na środę przewidziano ciąg dalszy rozmów. Swoje raporty mają zdawać prezes Jędrzej Jędrych i szef spółki Górnik Zabrze Sport Marketing Arkadiusz Trzeciakiewicz. Dziś zbierze się w Warszawie rada nadzorcza. Władze spółki zdecydują o losach prezesa, trenera i zespołu piłkarzy. Niewykluczone, że rada nadzorcza zdecyduje o stanowisku dyrektora sportowego Górnika.

W tym samym czasie na stadionie przy Roosevelta Górnik zagra w meczu sparingowym z MKS-em Kluczbork. W składzie zabrzan powinni się znaleźć testowani Nigeryjczyk Ibrahim Sunday i Bośniak Dalio Memić. Łódzka prasa podała, że w kręgu zainteresowania Górnika jest obrońca Widzewa Łukasz Juszkiewicz, który przed kilku laty występował już w Zabrzu. Początek sparingu o godz. 12.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.