Sprawa Arifovicia przełożona. Mueller jedzie do Zabrza

Sprawa Arifovicia ma rozstrzygnąć się za tydzień. Na czwartek konferencję w Zabrzu zwołał wiceprezes Allianz Polska.

Wydział Gier PZPN przełożył wczoraj decyzję w sprawie Ensara Arifovicia. - Poproszono przedstawicieli Górnika Zabrze o przedstawienie pełnej dokumentacji dotyczącej Ensara Arifovicia. Decyzje mają być podjęte na posiedzeniu Wydziału Gier za tydzień - powiedziała Gazecie Agnieszka Olejkowska, rzeczniczka PZPN.

"Sprawa Arifovicia" ciągnie się przez blisko półtora miesiąca. Byłego gracza Jagiellonii walczący o powrót do ekstraklasy Górnik sprowadził w trakcie sezonu. 29-letni napastnik zagrał ledwie 78 minut w końcówkach czterech meczów, w których Górnik zdobył pięć punktów.

Potem piłkarz na kilka tygodni zniknął z kadry. Powód - w czterech wymienionych meczach zagrał bez ważnego pozwolenia na pracę. Najbardziej zainteresowane walkowerami są Podbeskidzie (na boisku przegrało z Górnikiem) oraz Flota i Znicz (obie notowały remisy).

Podbeskidzie w sprawie wynajęło nawet kancelarię prawną, która miała reprezentować interesy klubu.

Wydział Gier długo zwlekał, poprosił o ekspertyzę Śląski Urząd Wojewódzki. W piśmie z Katowic napisano, że Arifović pracował w okresie owych czterech feralnych meczów niezgodnie z prawem, bo Górnik nie wystąpił o zgodę do Urzędu Wojewódzkiego.

Warto dodać, że na czwartkowe przedpołudnie w siedzibie klubu z Roosevelta konferencję prasową niespodziewanie zwołał Allianz Polska, właściciel Górnika. Wystąpi wiceprezes ubezpieczeniowego potentata Michael Mueller, który jest jednocześnie szefem Rady Nadzorczej Górnika.