Prezydent Zabrza zamknęła stadion Górnika dla kibiców

Zamknąć stadion Górnika dla imprez masowych - z takim wnioskiem policja zwróciła się do prezydent Zabrza, która podpisała się pod nim już w poniedziałek wieczorem. Stadion został zamknięty do końca roku.

W poniedziałek w Zabrzu mówiono przede wszystkim o piątkowej bitwie pseudokibiców Górnika i Widzewa. Przed południem prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik spotkała się z komendantem miejskim Romanem Rabsztynem.

- Skierowaliśmy do pani prezydent wniosek o cofnięcie decyzji ze zgodą na masową organizację imprez na stadionie Górnika Zabrze - mówi Marek Wypych, rzecznik zabrzańskiej komendy. - Komendant zrelacjonował przebieg wydarzeń, przedstawił materiał filmowy z zajść - dodał rzecznik.

Po południu prezydent Zabrza spotkała się z przedstawicielami Górnika i MOSiR-u. Przedstawiono jej raport ze zniszczeń. - Nie będzie przyzwolenia na chuligaństwo. Trzeba uporządkować stadion, wyciągnąć konsekwencje w stosunku do winnych. Chcemy przygotować obiekt, by był bezpieczny dla prawdziwych kibiców - powiedziała prezydent.

Wszyscy spodziewali się, że decyzja o zamknięciu stadionu zapadnie we wtorek lub środę, tymczasem prezydent podpisała się pod nim już w poniedziałek. To oznacza, że 11 listopada mecz z Wisłą Płock Górnik zagra bez kibiców.

Awans Górnikowi zaczyna uciekać - czytaj tutaj ?

Więcej o: