Komornicki poprowadzi czwartkowy trening Górnika

Ryszard Komornicki ustala właśnie ostatnie szczegóły swego kontraktu z Górnikiem Zabrze.

Ryszard Komornicki uzgodnił we wtorek warunki odejścia z władzami FC Aarau, w którym pracował przez ostatnie dwa lata. - Z Aarau doszliśmy do porozumienia. To otwiera drogę do podpisania kontraktu z Górnikiem - mówi Komornicki.

50-letni szkoleniowiec już we wtorek wieczorem prowadził telefoniczne rozmowy z szefem Górnika. Najprawdopodobniej w środę wyruszy do Polski. - Teraz do uzgodnienia zostały szczegóły z władzami Górnika. Myślę, że powinienem zdążyć na pierwszy trening Górnika - zapowiada Komornicki.

Pierwszy trening odbędzie się w czwartek o godzinie 11. W komplecie mają stawić się wszyscy zawodnicy, którzy grali w minionym sezonie w ekstraklasie. Zabraknie tylko Tomasza Zahorskiego, który po operacji przechodzi rehabilitację w rodzinnych stronach, a w Zabrzu ma pojawić się za kilka tygodni. Na pierwszym treningu ma być natomiast Damian Gorawski, który kończy rehabilitację w niemieckim Regensburgu. - Mam nadzieję, że kadra pozostanie bez większych zmian. W ciagu kilku dni zapoznam się z drużyną, wtedy zdecyduję czy i jakie wzmocnienia byłyby konieczne - ostrożnie mówi przyszły trener Górnika, który wraca na to stanowisko po trzyletniej przerwie.