Komornicki blisko, Szombierek nie będzie

Kto trenerem Górnika? Rozmowy są na ostatniej prostej. Najbliżej jest Ryszard Komornicki, znakomity zawodnik klubu z Zabrza w latach 80-tych, ostatnio trener szwajcarskiego Aarau.

- Rozmowy są zaawansowane. Pierwszy trening Górnika jest zaplanowany na czwartek, w tej sytuacji myślę, że w weekend wszystko zostanie ostatecznie domknięte. Chciałbym udowodnić, że w polskiej piłce jako trener też wiele mogę osiągnąć. Górnik ma dobry skład i jeśli ubytki nie będą duże, zespół powinien odnosić sukcesy - mówi Komornicki. Nieoficjalnie mówi się, że w grze pozostaje wciąż Marcin Brosz, który jednak tego nie potwierdza.

Wszystko wskazuje na to, że nie będzie zapowiadanego na 20 czerwca meczu Górnika w Bytomiu z Szombierkami z okazji 90-lecia tego drugiego klubu. Na nieoficjalnej stronie internetowej Górnika pojawiła się informacja, że spotkanie nie dojdzie do skutku na skutek zakazu ze strony policji, która miała w pamięci niedawne zachowanie zabrzańskich szalikowców.

Komentuje Adam Jakubiak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu: - Organizator imprezy w ogóle nie złożył do policji wniosku o organizowaniu imprezy masowej. Taki wniosek trzeba było złożyć czternaście dni przed planowanym meczem. Termin dawno minął, w tej sytuacji w ogóle nie ma mowy o jakimkolwiek meczu na stadionie Szombierek 20 czerwca.