Liga brazylijska. Dwa gole Ronaldinho

Brazylijczyk Ronaldinho występujący w barwach Flamengo strzelił dwa gole dla swojego klubu w wygranej 3:2 z Americą w lidze brazylijskiej. Sao Paulo straciło pierwsze miejsce w tabeli na korzyść Corinthians z powodu fatalnej postawy bramkarza Rogerio Ceniego.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Były piłkarz AC Milanu, Barcelony i czołowy napastnik reprezentacji Brazylii Ronaldinho wyprowadził Flamengo na prowadzenie po golu w 10. minucie meczu. Następnie rywale wyrównali i wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą dzięki golom Alessandro i Andersona. Deivid wyrównał wynik 10 minut po wznowieniu, a szale zwycięstwa na swoją korzyść ostatecznie przechylił Ronaldinho zdobywając gola 6 minut przed końcem spotkania. Była to piąta bramka Brazylijczyka w siedmiu meczach tegorocznych rozgrywek.

Sao Paulo przegrało w niedziele aż 0:5 z arcyrywalem - zespołem Corinthians. Na jego korzyść straciło prowadzenie w tabeli w środę, bo przegrało drugi mecz z rzędu, tym razem z Botafogo 0:1 po błędzie bramkarza Rogerio Ceniego. Piłkarze Corinthians wygrali z kolei Bahią również 1:0.