K-League. Były reprezentant Korei Południowej ustawiał mecze

Były bramkarz reprezentacji Korei Południowej przyznał się do udziału w aferze korupcyjnej, związanej z ustawianiem spotkań w K-League (koreańskiej ekstraklasie).

Gracz Jeonbuk Hyundai Motors przyznał się do brania udziału w aferze w zeszłym sezonie, gdy grał w Chunnam Dragons - poinformował Ahn Gi-Heon, sekretarz generalny ligi.

Nazwisko bramkarza nie zostało ujawnione, ale fakt przynależności w zeszłym roku do Chunnam Dragons, a obecnie do Jeonbuk Hyundai Motors wskazywać może na tylko jednego gracza - jest nim Yeom Dong-Gyun, który - mimo powołania w 2008 r. - nigdy w dorosłej kadrze nie wystąpił. Rozegrał tylko dwa spotkania w reprezentacji U23.

- Bramkarz najpierw poinformował trenera Choia Kanga-Heego z Jeonbuk w piątek wieczorem - poinformował Ahn. - Po rozmowie z Lee Chulem-Geunem, managerem generalnym Jeonbuk, zdecydowaliśmy się przekazać sprawę do prokuratury.

Rzecznik prasowy K-League potwierdził wszystkie informacje.

To pierwszy przypadek, w którym piłkarz zdecydował się na przyznanie się do winy w zamian za złagodzenie kary, co proponowała wcześniej liga.

Prokuratorzy stanowi z południowo-wschodniego Changwon postawili zarzuty dziesięciu aktualnym piłkarzom K-League. Jeden był oskarżany przez prokuratorów wojskowych.

Dziesięciu z 11 piłkarzy dostało dożywotni zakaz gry w ekstraklasie. Kara ma zostać unieważniona, jeżeli przed normalnym sądem zostaną uznani za niewinnych.

Zawodnicy są oskarżeni o przyjmowanie pieniędzy od bukmacherów w zamian za doprowadzenie do porażki swojej drużyny.

Pięciu innych graczy zostało aresztowanych w Changwon w związku z pierwszą aferą korupcyjną w 28-letniej historii K-League.

Liga poinformowała, że jednym z nich jest były kolega bramkarza, który w zeszłym roku grał w Dragons. Zdaniem jednego z działaczy ligi, który pragnie zachować anonimowość, to zatrzymanie mogło wpłynąć na decyzję bramkarza o wyznaniu prawdy.

Zobacz, co działo się po spadku River. Kliknij zdjęcie i wejdź do galerii

 

Zakaz wyjazdowy dla kibiców ekstraklasy ?

Więcej o: